KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

Po šesti letech opět budou Kroměříží kroužit mopedy

Autor: Vít Kroutil | Středa 10.6.2015 Zajímavé akce

V pátek a sobotu proběhne opět po letech v Kroměříži a okolí vytrvalostní jízda mopedů a malých motocyklů 24 kol kol Kroměříže.

24 kol kol Kroměříže | Archivní ilustrační fotka z minulých ročníků

24 kol kol Kroměříže | Archivní ilustrační fotka z minulých ročníků

Akce začne v pátek v 12.00 výstavbou depa, které bude tentokrát v místech mezi dopravním hřištěm a Květnou zahradou. Bližší harmonogram a informace o události naleznete na stránkách www.24kolkol.cz. Prozatím je přihlášeno osmnáct týmů, ale není vyloučeno že přibudou týmy na "divokou kartu".

S akcí souvisí uzavírka ulice vedoucí z místa depa kolem Květné zahrady k ulici Havlíčkova. Účastníci vytrvalostní jízdy se budou pohybovat v běžném provozu po trase Kroměříž - Popovice - Zlobice - Lutopecny - Kroměříž (viz mapka níže). Trať je plánovaná tak, aby jezdci projížděli křižovatkami vždy po hlavní a nebo odbočovali na pravou ruku. Tímto bychom rádi požádali řidiče, aby byli k jezdcům tolerantní. Ti ostatně nebudou na silnicích závodit, protože smysl jízdy není rychlost, ale výdrž a spolehlivost strojů. O závodního ducha a časové rozestupy se postará hlavně "zkouška stálosti výkonu a dovedností", což je rychlostní a dovednostní soutěž, která se bude v pátek večer a sobotu odpoledne konat v prostorách dopravního hřiště.

Jeden z hlavních pořadatelů - Michal Sum (pořadatelé jsou všichni účastníci) nám, přestože byl zákeřně napaden virem, poskytl alespoň krátké vyjádření:

"Celý život jsem se pohyboval v prostředí sportu. Jak v tzv. amatérském, poloprofesionálním i profesionálním. Pár let jsem měl možnost vidět na tuto činnost i takříkajíc z úředního pohledu. Přesto, že vím, že z vody se vařit nedá a nějaké peníze jsou vždy pro sportování zapotřebí, mám pocit přecházející v jistotu,že sport je dlouhodobě znehodnocován tvrdým byznysem. Dle Wikipedie je slovo sport anglosaského původu a odvozuje se od slova disport. Znamená obveselení, rozptýlení, vlastně útěk od práce. Od povinnosti k zábavě..."

Přejeme hodně zdaru všem, kteří se této sportovní události zúčastní.


Trasa vytrvalostní jízdy 24 kol kol Kroměříže


Fotogalerie:
Nezaujme vás některá z nabídek?

Třídenní balíček – Kroměříž na dlani

Hotel Octárna

Vychutnejte si tři dny odpočinku v Oáze klidu v srdci Kroměříže.

4190,-Kč

Relax pobyt pro 2 osoby na 2 noci

Hotel a hostel U Zlatého kohouta

Ubytování na 2 noci pro 2 osoby se snídaní v pokoji standard.

6390,-Kč

Zobrazit všechny nabídky