KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

Kino Nadsklepí v březnu ve znamení Oskarů, Českých lvů a legend

Autor: Kino Nadsklepí | Neděle 6.3.2016 Zajímavé akce

V Nadsklepí bude k vidění přehlídka oscarových filmů, snímků nominovaných na Českého lva, legendární western Sedm statečných či kultovní gangsterka Kmotr.

Hned zpočátku měsíce nabídne kino Nadsklepí svým návštěvníkům unikátní možnost vidět slavný western Sedm statečných z roku 1960 na velkém plátně a v původním znění s titulky.

Ve dnech 4. - 9. 3. proběhne přehlídka snímků nominovaných a oceněných na letošní Cenu Akademie neboli Oscara. Začínáme akční vizí budoucnosti George Millera Šílený Max: Zběsilá cesta, který získal 6 sošek. V sobotu 5. 3. se společně d Leonardem DiCapriem vydáme do divokých lesů severu Ameriky počátku 19. století ve filmu REVENANT: Zmrtvýchvstání. V neděli můžete vzít své děti na animák od studia Pixar V hlavě, který bude bavit určitě i Vás (ne nadarmo byl nominován i v kategorii Nejlepší původní scénář). V podvečer by si cinefilové a milovníci dramat neměli nechat ujít Room, v němž zazářila Brie Larson tolik, která si po právu odnesla cenu za Nejlepší herečku v hlavní roli. V pondělí 7. pokračujeme vizuálně nádherným příběhem jednoho z prvních lidí, který podstoupil operaci pohlaví, Dánská dívka. Nominovaný Eddie Redmayne sice nezvítězil, ale jeho kolegyně Alicia Vikander ano. Po ní uvedeme Marťana Matta Damona, který svých 7 nominací bohužel neproměnil. Ve středu přehlídku ukončíme filmem o finanční krizi s hvězdným obsazením Sázka na nejistotu a maďarským Saulovým synem, jenž filmově zpracovává holocaust jako žádný jiný film předtím, a také proto vyhrál v kategorii Nejlepší zahraniční film.

V sobotu 5. března se předávají Čeští lvi za rok 2015, 11. - 14. 3. uvedeme čtyři nejzajímavější snímky loňského roku, které zápolí o nejvyšší ocenění v české kinematografii. Začínáme snímkem Petra Zelenky s největším počtem nominací (15) Ztraceni v Mnichově. V sobotu 12. připomeneme výborný výkon Aleny Mihulové ve filmu Domácí péče, který v minulém roce v Nadsklepí osobně uvedla. V neděli se můžete těšit na česko-německou temnou komedii Schmitke debutujícího Štěpána Altrichtera. Minipřehlídku zakončíme povedeným dramatem v hlavních rolích s bratry Hádkovými Kobry a užovky, které nasbíralo 12 nominací.

Ladislav Zibura

Ladislav Zibura, mladý poutník, spisovatel a bavič, přijede ve čtvrtek 17. 3. do Nadsklepí předvést svůj cestovatelský stand-up 40 dní pěšky do Jeruzaléma, což je také název jeho nedávno vydané knihy. Za minulý rok s touto show objel republiku a oslovil přes 12 000 diváků, nechte se zlákat i Vy jeho bezprostředností a vtipem, s nimiž vypráví neuvěřitelné zážitky z cest.

Kultovky v nadsklepí

V pátek 18. 3. budeme pokračovat v cyklu KULTOVKY V NADSKLEPÍ kultovní gangsterkou Kmotr o mafiánské rodině Corleonů. Kmotr je naprostou legendou, která dalece překračuje svůj žánr a jedním z nejlepších filmů patřících zároveň mezi divácky nejoblíbenější snímky vůbec. To je nabídka, která se nedá odmítnout.

Z premiér, které na březen kino chystá, musíme zmínit alespoň několik tipů. Série Divergence: Aliance (od 10. 3.), je posledním dílem trilogie o mladé Tris podle populární knižní předlohy. 23. března přijede do Nadsklepí slavný automobil a jeho další dobrodružství Trabantem do posledního dechu. Hned následující den konečně uvidíme ultimátní bitvu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti. V premiéře 24. 3. v 19.00 uvedeme film s titulky, ostatní promítání od 17.00 budou s českým dabingem. A na konec měsíce chystáme i nový český film podle skutečné události Já, Olga Hepnarová, který se dočkal velkého diváckého ohlasu na filmovém festivalu v Berlíně. 29. března v 18.00 proběhne v Nadsklepí slavnostní premiéra nového filmu Vladislava Františe o Kroměříži Lidé a město.

Batman vs. Superman

Pro nejmenší diváky je nutné zmínit dva netrpělivě očekávané animované filmy: Zootropolis: Město zvířat a Kung Fu Panda 3, které uvedeme ve verzi 2D i 3D.

Lofoty

A od 5. března, kdy přijede fotograf Kamil Übelauer uvést svoji výstavu z norského soustroví Lofoty přednáškou a vernisáží, se můžete ve foyer až do 22. dubna kochat nádherou této severské přírody na jeho fotografiích.


Kung-Fu Panda 3 - trailer
Nezaujme vás některá z nabídek?

Relax pobyt pro 2 osoby na 2 noci

Hotel a hostel U Zlatého kohouta

Ubytování na 2 noci pro 2 osoby se snídaní v pokoji standard.

6390,-Kč

Třídenní balíček – Kroměříž na dlani

Hotel Octárna

Vychutnejte si tři dny odpočinku v Oáze klidu v srdci Kroměříže.

4190,-Kč

Zobrazit všechny nabídky