KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

Advent na radničním dvoře láká na chutě, vůně a zážitky

Autor: Město Kroměříž | Pondělí 21.11.2016 Zajímavé akce

Předvánoční pohoda a kouzelná atmosféra… To je to hlavní, na co bude letošní Advent na radnici v období od 12. do 17. prosince lákat návštěvníky. Kromě bohaté nabídky dobrot k ochutnání, zahřátí i odnesení domů budou k dispozici prodejní stánky s vánočními dárky a výzdobou, jejichž sortiment se bude postupně obměňovat. Pořadatelé pamatovali také na ty, kteří si chtějí odnést zážitky, a připravili každodenní hudební program, promítání zimního kina, workshopy pro malé i velké, umělé kluziště a hromadu sněhu.

Vstupte do kouzelného světa Vánoc

Vstupte do kouzelného světa Vánoc

Ke sváteční předvánoční atmosféře patří hudba.

A nemusí to být jenom koledy. Během třetího adventního týdne vystoupí na nádvoří radnice regionální kapely, pěvecké soubory, dětské folklorní soubory… Hudební program je připravený na každé odpoledne, stačí jen přijít, posedět a zaposlouchat se. Na podvečerní a večerní čas je nachystáno promítání pod širým nebem - zimní kino. Vždyť filmové příběhy a pohádky jsou neodmyslitelnou součástí svátečních chvil. Filmy jsou vybrány tak, aby se pobavila celá rodina včetně dětí, v plánu je však i jeden „velmi nedětský“. Adventní zimní kino je navíc součástí oslav 5. výročí znovuzprovoznění kina Nadsklepí po rozsáhlé rekonstrukci (16. 12. 2011).

Ačkoliv Advent na radnici není typickým jarmarkem, v některých stáncích na radničním dvoře budou k dostání drobnosti, které nakupujícím, a doufejme posléze i obdarovaným, udělají radost. Prodávat se bude keramika, skleněné vitráže a bižuterie, speciální mýdla, přírodní kosmetika, ozdoby z látek i přírodních materiálů, polštáře, ubrusy a prostírání ve stylu „patchwork“ i některé zajímavé potravinářské výrobky v dárkových baleních. Pro ty, kteří budou mít chuť na něco dobrého, bude k dispozici široký sortiment teplých nápojů včetně punčů, kávy, čokolády nebo něco k jídlu z grilu, bude možné se zahřát třeba horkými pečenými kaštany. Zakoupit bude možné speciální uzeniny, zabijačkové speciality, italské sýry, kvalitní povidla, marmelády a med od regionálních výrobců i prodejců, alkoholické i nealko mošty, štrúdly a samozřejmě perníčky a vánoční cukroví.

Program Adventu na radnici

Zima…

To je především sníh a led a s těmito aspekty spojené radovánky. Návštěvníci Adventu na radnici si budou moct – bez ohledu na povětrnostní podmínky – užít sněhovou nadílku a také si zabruslit. Zajištěný je dovoz sněhu a také umělé kluziště. Na dvoře Klubu Starý pivovar bude k dispozici po celý den (od 10 do 20 hodin) bruslařská plocha o rozměru 12x6 metrů. Využít ji mohou jednotlivci i skupiny, malí i velcí. Bruslení bude zdarma, každý si však musí přinést vlastní brusle!

Advent na radnici se koná od pondělí 12. prosince do soboty 17. prosince.

Radniční dvůr bude otevřen veřejnosti vždy od 10 hodin dopoledne, zavírat se bude po skončení večerního programu – obvykle po promítání zimního kina – zhruba kolem 20. hodiny. Zájemci si mohou z akce odnést červený adventní hrneček, který bude k dostání u všech stánků, kde se budou prodávat teplé nápoje. Šestidenní akci připravil odbor kultury a cestovního ruchu kroměřížské radnice ve spolupráci s kinem Nadsklepí, SŠHS Kroměříž, Základními školami Oskol a Sýpky, kroměřížskými domovy pro seniory i domovem Barborka a zařízením Zahrada, s MC Klubíčko a Říší loutek Kroměříž.


Dokumenty:


Fotogalerie:
Nezaujme vás některá z nabídek?

Třídenní balíček – Kroměříž na dlani

Hotel Octárna

Vychutnejte si tři dny odpočinku v Oáze klidu v srdci Kroměříže.

4190,-Kč

Relax pobyt pro 2 osoby na 2 noci

Hotel a hostel U Zlatého kohouta

Ubytování na 2 noci pro 2 osoby se snídaní v pokoji standard.

6390,-Kč

Zobrazit všechny nabídky