KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

Filmový projekt „Lidé a Město“

Je tu nový den,
nevyřčený příslib odeznívající noci,
další žitý skvělý sen,
nezůstávající ve Městě Lidí bez pomoci...

První představy a vize o filmu, které se v tuto chvíli postupně naplňují, započaly již před delším časem - několika roky. Vize postupně začaly nabývat reálnějších tvarů, kdy počátkem roku 2015 začal konat sestavený pracovní tým filmového projektu. Tento je tvořen následujícími spolupracovníky:

Námět, režie, střih, kamera: Vladislav Františ
Hudba kinotrailer 2015: Petr Bende
Hudba kinotrailer 2016: Hans Sedlář
Hudba film: Hanz Sedlář
Scénář: Ladislav Munk
Produkce, kamera: Ladislav Františ
Kamera: Jiří Staněk
Slovo, grafika, supervize: Tomáš Sezima


Ocenění

Film Lidé a Město získal cenu BEST DOCUMENTARY a AUDIENCE AWARD na festivalu AWORD INDIE SHORT FILM FESTIVAL.

Díky filmovému týmu:
Tomáš Sezima, Hanz Sedlar, Jiří Staněk, Ladislav Františ, Ladislav Munk.

2015


2016


Film je ve verzi stereo a dolby surround 5.1. K filmu jsou bonusově přidány dva trailery, a to z roku 2015 (hudba Petr Bende) a 2016 (hudba Hanz Sedlář).

Pokud budete chtít podpořit další filmové projekty VF Studia, můžete poslát finanční dar (částku) na účet:
27-5991890237/0100 KB

Děkujeme.

Za kolektiv autorů filmového projektu - Vladislav Františ, VF studio Kroměříž - www.vfstudio.cz


Odkaz na stáhnutí

Vladislav Františ, hlavní tvůrce, o filmu

O připravovaném filmovém projektu jsem přemýšlel léta.

S tím, jak představy o filmu začaly mít stále jasnější a jasnější kontury, tak jsem začal mít jasno i o lidech, se kterými bych jej rád tvořil. Oslovil jsem tedy tyto lidi, požádal je o spolupráci na vybraných postech. Má pozvání ke spolupráci byla přijata. Velmi kvalitní pracovní tým byl na světě.

Postupně byl zpracován námět filmu, rámcový scénář, řešila se hudební složka filmu. Jasno jsem měl i s pomocí jakých technických prostředků chci a budu film vytvářet. Film jsem zase jasněji začal „uvnitř sebe vidět“.

Největším problémem bylo s tím, do jakého žánru film nasměřovat - jaký mu dát konečný ráz. Roztočený film ale začal „žít svým životem“ při přípravách kinotraileru a v současnosti pociťuji, že nebude mít určitě ráz klasického dokumentu, spíše bude mít hodně společného s filmovou esejí.

Preferuji pocitovost, emoce, barevnost, kontrasty, nevšední pohledy a jejich sled.

Nechte se překvapit :-) …Film má i své vnitřní sdělení, které si každý divák může nalézt.

Závěrečné poděkování patří nejen týmu kolem mne, ale i podporovatelům a sponzorům celého filmového projektu, bez nichž by celý projekt nemohl probíhat.

Vladislav Františ, 11/2015


Tomáš Sezima - slovo, supervize filmu

Hlavního strůjce filmového projektu znám velmi dlouho, máme za sebou společné umělecké počiny. Když jsem byl vedoucím připravovaného projektu přizván ke spolupráci, byl jsem jednak poctěn, jakož i mírně překvapen a rozrušen, protože jsem z počátku nemohl požadovanou úlohu v týmu, ve své její subtilnosti, uchopit.

Po seznámení se s podstatnými informacemi, zejména s nominací ostatních kolegů týmu, jsem tuto výzvu zvážil a nabídku ke spolupráci přijal.

V současné době jsem častokráte stavěn před úkol pracovat s různorodými týmy, kdy společně hledáme postupy, jak dospět k něčemu novému s jistou hodnotou pro nás samé, tak i pro společnost. Supervize jakéhokoliv projektu by měla být součástí moderního projektového managementu, s cílem prohloubit prožívání a porozumění, odblokovat tvořivé myšlení, zlepšit komunikaci, a to pro zdárný rozvoj a naplnění nových perspektiv. Současně může být pro zúčastněné supervize také přijatelným modelem učení se z vlastní práce (jak té dřívější, tak především aktuální).

Slov by mělo být tak akorát. S vírou v dobré dílo se společně těším na premiéru připravovaného „Lidé a Město“.