KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

ZPĚT DO NABÍDKY: Co vidět

Arcibiskupský zámek Kroměříž

Arcibiskupský zámek Kroměříž

Arcibiskupský zámek - sídlo olomouckých biskupů a arcibiskupů

Reprezentativní sídlo olomouckých biskupů a arcibiskupů. Stavba byla založena ve 13. století a má bohatou historii. Vedle jedinečné Sala terreny a bohatě zdobených sálů jsou pro návštěvníka zpřístupněny umělecké sbírky, které církevní hodnostáři shromáždili v průběhu let. Jedna z největších obrazáren se slavným obrazem Apollo a Marsyas od Tiziana Veceliho, dále unikátní knihovna a hudební archiv. 

Arcibiskupský zámek se svým historickým mobiliářem, desetitisíci svazky zámecké knihovny, díly hudebního archivu i jedinečnými podklady obrazárny patří k tomu nejvýznamnějšímu, co v České republice můžeme najít.

Architektonická podoba Arcibiskupského zámku v Kroměříži je právem pokládána za perlu barokního stavitelství. Cenný mobiliář, desetitisíce svazků zámecké knihovny i jedinečné poklady obrazárny patří k tomu nejvýznamnějšímu nejen na našem území.

Mezi čtyřiceti pokoji a sály je i nejkrásnější rokokový sál v České republice - tzv. Sněmovní. Dnešnínázev získal v roce 1848, kdy sem bylo z Vídně na několik měsíců přeneseno zasedání ústavodárného rakouského Říšského sněmu. Vzácná zámecká sbírka hudebních rukopisů zahrnuje také díla W. A. Mozarta nebo L. van Beethovena.

Vstupní prostor do zámku z přilehlé Podzámecké zahrady - tzv Sala terrena se pyšní sochami faunů, bohatou štukovanou výzdobou i bizarními umělými jeskyněmi.Fotogalerie


PROGRAM:

16:30
20:00

Nahlásit neaktuální obsah
Odkaz na velkou mapu

Adresa:
Sněmovní náměstí 1
Kroměříž

Telefon: +420 573 502 011
Email: kromeriz@npu.cz

Otevírací doba

Duben


Pondělí - Pátek: zavřeno


Sobota - Neděle: 9.00 - 16.00


Květen - Červen


Pondělí: zavřeno


Úterý - Neděle: 9.00 - 17.00


Červenec - Srpen


Pondělí: zavřeno


Úterý - Neděle: 9.00 - 18.00


Září


Pondělí: zavřeno


Úterý - Neděle: 9.00 - 17.00


Říjen


Pondělí - Pátek: zavřeno


Sobota - Neděle: 9.00 - 16.00