KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

ZPĚT DO NABÍDKY: Co vidět

ZOO a zámek Zlín-Lešná

ZOO a zámek Zlín-Lešná

Zlínská Zoologicá zahrada se nachází mezi Zlínem a Holešovem asi 4 km od Zlína. ZOO patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky.

V zahradě procestujete všemi kontitenty světa: Afriku, Asii, Austrálii a Jižní Ameriku a seznámí se se stovkami druhů zvířat. Nejvyhledávanější zvířata jsou sloni, žirafy, nosorožci, gorily, lachtani, lvi, tygři, tučňáci a vtipní lemuři.

Které atrakce musíte určitě navštívit:

  • Tropická hala Yucatan - zažijete skutečnou atmosféru tropického lesa, teplota i vlhkost vzduchu se rázem zvedne. Projdete se po visuté lávce a objevíte dávnou civilizaci Mayů.
  • Africké pavilony - pavilony ve tvaru domorodých chýší nabídnou setkání se slony, žirafami, nosorožci, zebrami a pštrosy.
  • Amazonie - atraktivní komplex přírodních expozic, kterému dominuje ostrov drobných opiček kotulů veverovitých. V létě zde můžete obdivovat i aligátory.
  • Etiopie - komplex expozic byl slavnostně otevřen v srpnu roku 2010. K vidění jsou paviáni, damani, jeřábi, nesyti, kladivouši. 
  • Stezka běžce emu - v průchozí australské expozici zavítáte mezi klokany a běžce emu.
  • Ostrov lemurů kata - projdete se ostrovním královstvím lemurů kata.
  • Průchozí voliéry - v rozlehlých voliérách uvidí papoušky, supy, asijské a jihoamerické ptáky z bezprostřední blízkosti.
  • Zámek Lešná - prohlédnete si 11 stylově zařízených pokojů, v nejkrásnějším Sále předků se navíc můžete provdat či oženit. Zámek obklopuje krásný park s vzácnými stromy, který volně přechází do lesního prostředí zoo. Roste zde více než 1 200 druhů dřevin a okrasných bylin z Evropy, Asie, Severní a Střední Ameriky. Stáří některých stromů dosahuje až 270 let.

Nahlásit neaktuální obsah
Odkaz na velkou mapu

Adresa:
Loukovská 112
Zlín

Email: office@zoozlin.eu

Otevírací doba

Leden - Únor


Pondělí - Neděle: 8.30 - 16.00


Březen


Pondělí - Neděle: 8.30 - 17.00


Duben - Září


Pondělí - Neděle: 8.30 - 18.00


Říjen


Pondělí - Neděle: 8.30 - 17.00


Listopad - Prosinec


Pondělí - Neděle: 8.30 - 16.00