KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

ZPĚT DO NABÍDKY: Co vidět

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada v Kroměříži (někdy také nazývána zámecká zahrada Kroměříž) byla založena v roce 1509 a během několika staletí postupně dosáhla rozlohy 64 hektarů.

Původně zelinářská, ovocnářská a květinová zahrada se v 17. století proměnila v nádhernou barokní zahradu. Architektonicky je propojena se zahradním průčelím zámku. V 19 století se proměnila na stylový krajinářský park v duchu anglického romantismu.

Dnes je zde vysázeno přes 200 druhů stromů z různých částí světa. Skloubení vodních prvků - potoků a rybníků s botanickou skladbou lučních porostů a vzácných stromů je umocněno romantickými stavbami (Pompejánská kolonáda, Paví dvůr, Rybářský pavilon, Colloredova kolonáda) a sochařskou výzdobou (busta arcibiskupa Rudolfa Jana, busta arcibiskupa Sommerau-Beckha).

Podzámecká zahrada je parkem organicky propojeným s centrem Kroměříže. Slouží k zastavení, vnímání krásy i k oddechu. Procházky parkem odhalují nové pohledy i na město, květiny a stromy vytvářejí pohodu, tak potřebnou v dnešní době. 


Podzámecká zahrada - česká UNESCO památka

V roce 1998, byla Podzámecká zahrada spolu s Arcibiskupským zámkem a Květnou zahradou zapsána na Listinu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Historické centrum Kroměříže je městskou památkovou rezervací. V roce 1997 zvítězila Kroměříž v celostátní soutěži „Historické město roku“.FotogaleriePROGRAM:

20:00
20:00
17:00
20:30
13:00
16:30
20:30
16:00
10:00

Nahlásit neaktuální obsah
Odkaz na velkou mapu

Adresa:
Kroměříž

Otevírací doba

Květen - Září


Pondělí - Neděle: 7.00 - 19:00


Říjen - Duben


Pondělí - Neděle: 7.00 - 16:00


V deštivém nebo větrném počasí uzavřeno