KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

ZPĚT DO NABÍDKY: Co vidět

Zámek Holešov

Zámek Holešov

Barokní zámek Holešov nabízí k překrásné zrekonstruované historicé prostory. Můžete navštívit i zámeckou hvězdárnu, ve které vás uvítá průvodce hvězdář v barokním kostýmu.

Každý návštěvník zámku obdrží pamětní minci.

Ceny vstupného: holesov.info

Během posledních let objevili badatelé v zámecké zahradě několik vzácných artefaktů (barokní šištice) a další kamenné fragmenty z různých historických období. Nálezy si můžete prohlédnout v prosklených arkádách zámku nebo na nádvoří.

Zámek Holešov je památkou z raného baroka. Budova z druhé poloviny 17. století má 2 patra a 4 křídla s šestibokými věžemi. Sala terrena v přízemí a další sály v prvním patře jsou bohatě vyzdobeny barokními nástropními malbami.

Když zde budetete, tak musíte navštívit rozlehlý park s unikátním systémem vodních kanálů, které mají ve tvaru Neptunova trojzubce. Neméně unikátní jsou ovocné sady s historií odrůd začínající v 16 století. V sadech je více jak 50 odrůd ovoce.

Z historie zámku Holešov

Zámek byl postaven na místě původní gotické tvrze pánů ze Šternberka. Zámek přešel přeměnou z renesančního až po dnešní barokní. O přestavbu se zasloužily rody Rotalů a později Bruntálských z Vrbna. Zámecká park má rozlohu 30 hektarů. V parku najdeme Růžovou zahradu s pomníkem holešovského rodáka a hudebního skladatele F. X. Richtera.

Zdroje obrázku Flypix.cz


Fotogalerie


Nahlásit neaktuální obsah
Odkaz na velkou mapu

Adresa:
nám. F. X. Richtra 190
Holešov

Telefon: +420 571 160 880
Email: zamek@holesov.info

Otevírací doba

Prohlídkové časy:


denně mimo pondělí 9:00, 10:30, 13:00, 14:30 a v 16:00.


Otevřeno:


duben a říjen - pouze soboty a neděle, květen - září - denně mimo pondělí.