KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

Kryl v Torontu

Vstup zdarma
Více informací:
Odkaz na stránky akce
Akce už proběhla
Ukázat i minulé termíny Skrýt minulé termíny
16:00

Vernisáž výstavy fotografií pořízených Alešem Březinou a Marií Gabánkovou v roce 1988 během pobytů Karla Kryla v Torontu.

Odhalení portrétu Karla Kryla, malovaného Marií Gabánkovou v Kanadě v roce 1984. Vernisáž se koná rovněž u příležitosti 40. výročí vzniku portrétu.

 Portrét nebyl nikdy  v ČR vystaven!

Aleš Březina

působil jako redaktor Nového domova v letech 1981-1990 dále jako spolupracovník Hlasu Ameriky, Svobodné Evropy, producent československého televizního vysílání OKNO, které pořídilo záznam z Krylova koncertu 1. dubna 1988.

Od roku 1991 až  do roku 2020 vydával  časopis Satellite 1-416, v poslední době je možné nalézt na internetu elektronickou verzi (www.zpravy.ca nebo www.spravy.ca)

Fotografie, na nichž je zobrazena Maria s Karlem, vyfotil Aleš Březina.

Maria Gabánková

autorka většiny fotografií Karla Kryla v Torontu. Vytvořila jeho portrét v roce 1984, během jeho pobytu. Dále je autorkou portrétů předních osobností – manželů Škvoreckých, krasobruslařky Aji Vrzáňové, hokejisty Miroslava Fryčera, hudebního skladatele Oskara Morawtze, pianisty Antonína Kubálka, profesora H. G. Skillinga a dalších. Vyučovala na torontské umělecké škole Ontario College of Art and Design University (1991-2015). Její portréty jsou zastoupeny v Canadian Agricultural Hall of Fame (www.paintinggallery.net a www.paintinggallery.ca).

Oba autoři se osobně zúčastní vernisáže na Klubu Starý pivovar.

 


Nezaujme vás některá z nabídek?

Relax pobyt pro 2 osoby na 2 noci

Hotel a hostel U Zlatého kohouta

Ubytování na 2 noci pro 2 osoby se snídaní v pokoji standard.

6390,-Kč

Třídenní balíček – Kroměříž na dlani

Hotel Octárna

Vychutnejte si tři dny odpočinku v Oáze klidu v srdci Kroměříže.

4190,-Kč

Zobrazit všechny nabídky