KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

Dana Chytilová zpívá šansony Hany Hegerové

Cena: 200 Kč
zahájení předprodeje 6. 9. 2023
Více informací:
Odkaz na stránky akce
Akce už proběhla
Ukázat i minulé termíny Skrýt minulé termíny
19:00

Recitál šansonů Hany Hegerové v podání Dany Chytilové stojí určitě za povšimnutí.

V době, kdy první dámu českého šansonu Hanu Hegerovou už není možné vidět na koncertech, přichází Dana Chytilová s koncertním programem, který písně paní Hegerové připomíná v plné své pocitové síle a uměleckém provedení.

Zpěvačka disponuje širokou škálou výrazových prostředků na pomezí zpěvu a mluveného slova, které používá v souladu s vnitřním nastavením a niternou potřebou vyjádřit všechny emoce obsažené v písni. Dana Chytilová se ve svém projevu nestylizuje do role Hany Hegerové, zpívá sama za sebe se vším, co k ní patří.

„Text písně musí souznít se mnou, musím mu věřit, abych jej mohla přesvědčivě přednést svým posluchačům“, říká zpěvačka. A právě z toho pramení určitá odlišnost provedení jednotlivých písní. Současně ale zůstává společné to podstatné, a to je interpretace na základě hlubokého prožitku skutečných životních příběhů.

Celý recitál Dana Chytilová provází mluveným slovem a autorskou poezií. Zpěvačku na koncertech doprovází pianista Radim Linhart a od roku 2021 je možné i vystoupení s doprovodnou skupinou, kterou tvoří kytarista Zdeněk Fišer a kontrabasista Vít Fiala. Oba posledně zmiňovaní hudebníci byli dlouholetými členy doprovodné skupiny Hany Hegerové.

V Kroměříži Dana Chytilová vystoupí v komorním provedení za doprovodu klavíru.


Nezaujme vás některá z nabídek?

Relax pobyt pro 2 osoby na 2 noci

Hotel a hostel U Zlatého kohouta

Ubytování na 2 noci pro 2 osoby se snídaní v pokoji standard.

6390,-Kč

Třídenní balíček – Kroměříž na dlani

Hotel Octárna

Vychutnejte si tři dny odpočinku v Oáze klidu v srdci Kroměříže.

4190,-Kč

Zobrazit všechny nabídky