KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

Rosana de Montfort: Dulce Dystopia

Vstup zdarma
Více informací:
Odkaz na stránky akce
Akce už proběhla
Ukázat i minulé termíny Skrýt minulé termíny
16:30

Talentovaná a úspěšná malířka. Tak by šlo velmi stručně charakterizovat dílo a osobnost české malířky Rosany de Montfort. I když barvité obrazy jejích světů nabízejí ticíce otázek, mnohé z jejich záhad možná odtajníte. Možná. Právě díky zakódovanému tajemnu, nečekaných momentů i „realistických snů“, kterých je moře, má její tvorba úspěch i v zahraničí

Její kroměřížská výstava bude zahájena v pátek 5. srpna v 16.30 hod vernisáží ve foyer Domu kultury v Kroměříži. Výstava, kterou zahájí místostarostka Mgr. Daniela Hebnarová, bude přístupná do 30. září 2022. 

„Když člověk stráví celý život cestováním a společenským začleněním, stane se z něj i sociální analytik, který aby přežil, musí porozumět lidským tendencím a jejich logickým výsledkům, říká malířka. „Cyklus DULCE DYSTOPIA je fúzí mého pozorování mezilidských vztahů a ekonomicko-technologického vývoje. Už od přelomu tisíciletí mi bylo zcela jasné, že sci-fi romány, nad kterými jsem strávila dětství, se budou z velké míry realizovat. Člověk totiž umí jakýkoli ze svých snů zhmotnit, v čemž jsme se jako civilizace zdokonalili tak, že jakákoli technologická hříčka jde během páru let na trh. Nepostupujeme zcela nepředvídaně, našim dnešním technologickým novinkám jsme se divili před třiceti lety, kdy ještě neexistoval internet.“

Její díla zobrazují vzrůst, ke kterému se logicky a exponenciálně posouváme. Není nutno sledovat magazíny NASA, nebo nejnovější výzkum farmaceutických firem, stačí trocha fantazie.

„Moje obrazy jsou zrcadla nastavená nám samým v předstihu času. Jsme v nich takoví, jací doopravdy budeme,“ říká Rosana de Montfort.


Nezaujme vás některá z nabídek?

Třídenní balíček – Kroměříž na dlani

Hotel Octárna

Vychutnejte si tři dny odpočinku v Oáze klidu v srdci Kroměříže.

4190,-Kč

Relax pobyt pro 2 osoby na 2 noci

Hotel a hostel U Zlatého kohouta

Ubytování na 2 noci pro 2 osoby se snídaní v pokoji standard.

6390,-Kč

Zobrazit všechny nabídky