KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

Terče kroměřížských ostrostřelců

Cena: 50 Kč
Více informací:
Odkaz na stránky akce
Akce už proběhla
Ukázat i minulé termíny Skrýt minulé termíny
09:00

Výstava vůbec poprvé představí jako celek soubor téměř sedmdesáti dřevěných malovaných terčů kroměřížských ostrostřelců, které jsou součástí sbírkového fondu Muzea Kroměřížska.

Motivy na terčích nás přenesou až do druhé poloviny 17. století a nejmladší z nich je datovaný 1932. Vyznačují se precizností provedení a pestrostí námětů. Mezi nimi převažují pastýřské, mytologické nebo žánrové výjevy, ale jsou zde zobrazeny i dobové kroměřížské reálie nebo veduty města. K jejich autorům se mj. řadí výtvarníci z Kroměříže nebo blízkého okolí, jako byl Emil Máčel, František Zedník, Karel Vladimír Beck nebo Karel Minář. Mezi jmény střelců uvedenými na terčích najdeme řadu osobností, které se významně podílely na společenském, hospodářském nebo politickém životě města.

Součástí výstavy jsou také předměty dokumentující činnost střeleckých spolků v Kroměříži a krátký dokument, připravený ve spolupráci se Sborem uniformovaných ostrostřelců v Kroměříži, který atraktivním způsobem přibližuje danou tematiku.

Vernisáž: 15. 12. 2022 od 16.30 h v Galerii v podloubí


Nezaujme vás některá z nabídek?

Relax pobyt pro 2 osoby na 2 noci

Hotel a hostel U Zlatého kohouta

Ubytování na 2 noci pro 2 osoby se snídaní v pokoji standard.

6390,-Kč

Třídenní balíček – Kroměříž na dlani

Hotel Octárna

Vychutnejte si tři dny odpočinku v Oáze klidu v srdci Kroměříže.

4190,-Kč

Zobrazit všechny nabídky