KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

Plakátovací plocha

Nechte se inspirovat na plakátovací ploše. Klasický výpis akcí naleznete zde v kalendáři akcí

26. 9. 16.30

Gump - pes, který naučil lidi žít (CZE 2021)

Rodinný Režie: F. A. Brabec Hrají: Boleslav Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Jana Plodková, Richard Krajčo a další

26. 9. 20.00

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (CZE 2021)

Komedie Režie: Patrik Hartl Hrají: Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Daniela Kolářová a další

27. 9. 19.00

Deníček moderního fotra (CZE 2021)

Komedie Režie: Jan Haluza Hrají: Jiří Mádl, Tereza Ramba, Lukáš Hejlík, Ondřej Malý, Pavla Tomicová, Ivan Lupták, Lucie Benešová, Roman Zach a další

29. 9. 19.00

Deníček moderního fotra (CZE 2021)

Komedie Režie: Jan Haluza Hrají: Jiří Mádl, Tereza Ramba, Lukáš Hejlík, Ondřej Malý, Pavla Tomicová, Ivan Lupták, Lucie Benešová, Roman Zach a další

30. 9. 15.00

Napoleon Bonaparte a jeho doba

Přednáška Mgr. Evžena Petříka

30. 9. 19.00

Slavnostní koncert

Slavnostní koncert k 30. výročí založení Klubu UNESCO Kroměříž

1. 10. 14.00

Malej burger festival

Festival s chutí grilovaného masa, opečené slaniny a vůní karamelizované cibulky. Zábava pro děti a celou rodinu.

1. 10. 14.00

Rallye Kroměříž

Třetí ročník rallye Kroměříž přinese opět nové rychlostní zkoušky, letos formou dvoudenního závodu. Připraven je i pestrý doprovodný program.

1. 10. 18.00

SK HS Kroměříž - FC Velké Meziříčí

Moravskoslezská fotbalová liga mužů ve fotbale, domácí zápas, 10. kolo.

1. 10. 18.00

Odhalení pamětní desky Bohuslava Ečera

Odhalení pamětní desky na budově gymnázia na Masarykově náměstí právníka Bohuslava Ečera. Jedná se o významnou osobnost, na kterou se bohužel zapomíná. Bohuslav Ečer přitom sehrál významnou roli v poválečném dění, když například v americké věznici vyslýchal nacistického zločince K. H. Franka.

1. 10. 19.00

Mothers Follow Chairs

Přerovská blues - soulová skupina vznikla v roce 1999. Už rok po svém založení se účastí na mezinárodním festivalu Blues Alive v Šumperku zařadila mezi nepřehlédnutelné interprety tohoto žánru. Pro Mothers Follows Chairs je typický drásavě temný soulový projev zpěvačky Petry Polákové - Uvírové. Skupina při sestavování svého repertoáru čerpá z bluesových standardů, které přetváří vlastními aranžemi, obdobným způsobem jako současné americké hvězdy blues a soulu - například Kassandra Willson nebo Shemekia Copeland.

2. 10. 9.00

Setkání s biotronikou

Témata přednášek z rozmanitých oblastí života si určují návštěvníci svými dotazy.

2. 10. 10.00

Den uniformovaných sborů

7. ročník akce představující současnost i minulost našich ozbrojených složek a hasičů v průběhu 20. a 21. století. K vidění bude rozmanitá technika, která zahrnuje například historická letadla – dvouplošníky RAF, tanky a bojová vozidla pěchoty. Kromě ukázky techniky se návštěvníci akce mohou těšit i na dynamické ukázky a scénky. Kroměřížští dobrovolní hasiči, kteří letos slaví výročí 115 let založení sboru, na akci pokřtí nové vozidlo.

4. 10. 8.00

Den seniorů

Dopolední program zaměřený na vzdělávání seniorů v oblasti zdraví a péči o něj.

4. 10. 19.00

Srdcovky na cestách

Pořad s hercem a skvělým rozhlasovým moderátorem Zdeňkem Junákem a Jiřím Kokmotosem obsahuje zábavné historky z rozhlasového vysílání, z natáčení seriálu Četnické humoresky, a také několik písní v podání Zdeňka Junáka. Pořad je interaktivní - diváci se Zdeňka mohou na cokoliv zeptat. 

7. 10. 8.00

Voják a město

Jednodenní odborná konference je určena pro historiky, archiváře a všechny zájemce o historii, si klade za cíl zaměřit se v tomto duchu na různé aspekty vztahu armády a prostředí malých i velkých moravských měst, a to od 18. století až do současnosti.

7. 10. 15.30

I příšery si čistí zoubky

Klub Puntík pro děti 3-6 leté a jejich rodiče.

7. 10. 17.00

Cesta člověka z přírody do krajiny

Přednáška z cyklu Zahradní kultura v souvislostech. Přednáší Petr Mičola, krajinářský architekt. Filozofická úvaha o minulosti, přítomnosti a budoucnosti nejen krajinářské architektury, ale tak trochu celého lidstva.

7. 10. 17.00

Fotobraní 2021

Letošní ročník „Fotobraní 2021“ je nejen přehlídkou fotografické činnosti Fotoklubu DK Kroměříž za loňský rok. Při letošní výstavě vystavuje svoje fotografické vzpomínky předseda fotoklubu M. Pilát, který letos oslavuje 75. narozeniny. Jeho práce jsou vystaveny v pravé klubovně DK kroměříž.

7. 10. 17.00

Cesta člověka z přírody do krajiny

Přednáška z cykla Zahradní kultura v souvislostech, který připravuje Metodické centrum zahradní kultury při Národním památkovém ústavu v Kroměříži. Filozofická úvaha o minulosti, přítomnosti a budoucnosti nejen krajinářské architektury, ale tak trochu celého lidstva. Přednáška se snaží zachytit mezníky, kdy člověk začal krajinu vnímat, kdy ji začal vědomě přetvářet, ničit a kdy ji bude chránit. Přednáší krajinářský architekt Petr Mičola.

7. 10. 19.00

Koncert Leony Machálkové s kapelou

Královna české muzikálové scény Leona Machálková připravila pro fanoušky tohoto hudebně dramatického žánru sólový koncertní program, který přináší jako třešničky na dortu slavné písně z českých i světových muzikálů, ve kterých Leona účinkovala v hlavních ženských rolích či které nazpívala a zařadila na svá muzikálová alba, která natočila v produkci hudebního skladatele Karla Svobody. West Side Story, Jesus Christ SuperStar, Dracula, Monte Cristo, Bídníci, Angelika, Hamlet, Evita, Cats, Elizabeth nebo Mamma Mia! to jsou tituly, které o sobě daly znát, že se hned tak nevyčerpají, neoposlouchají a především svou krásou jsou opravdovou hodnotou. Na koncerty přizvala ke spolupráci kolegu Radima Schwaba, který s Leonou zpívá duety, ale také sólové písně. Společně je doprovází sedmičlenný orchestr renomovaných hudebníků...

8. 10.

Fotobraní 2021

Výroční výstava prací členů fotoklubu Kroměříž. Při letošní výstavě vystavuje svoje fotografické vzpomínky předseda fotoklubu M. Pilát, který letos oslavuje 75. narozeniny. Vernisáž proběhne 7. října v 17:00 hodin.

8. 10. 9.00

Floria Dušičky

Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře.

8. 10. 19.00

Ivan Hlas Trio – Rockový písničkář a jeho kolegové

Třetím koncertem v rámci cyklu Starý dobrý bigbít bude v pátek 8. října v Hudebním sále Domu kultury v Kroměříži vystoupení Ivan Hlas Tria. Sestava fungující kolem písničkáře Ivana Hlase vyniká především virtuózní hrou na akustické nástroje. Skladatel, zpěvák a kytarista Ivan Hlas, excelentní kytarista Norbi Kovács a violoncellista Jaroslav Olin Nejezchleba nejsou žádnými hudebními nováčky. Jejich hudba má široký záběr od hospodského blues, městských balad, přes rokenrol, až po melodie etnické hudby. Páteří koncertu jsou samozřejmě největší hity Ivana Hlase s více jak čtyřicetileté kariéry, ale zazní i skladby Olina Nejzchleby, který vydal už dvě sólová alba a Norbiho Kovácse.

10. 10. 9.00

30. výročí založení Klubu UNESCO Kroměříž

Panelová výstava.

12. 10. 9.00

Jak zlepšit kvalitu života nebo práce pomocí komunikace

Workshop na téma komunikace vhodný pro každého. Pohodové povídání o tom, co to komunikace skutečně je a jak kvalitu komunikace zlepšit v běžných situacích každodenního života. Provázet besedou bude Zuzka Marešová, průvodkyně seberozvojem s velkým S pro kvalitní životní styl a lepší svět. V případě zájmu se prosím hlaste na tomto odkaze: https://forms.gle/aGZToPQdwMg2yMF2A Info na: habrova@klubickokm.cz, 777031252.

12. 10. 16.30

Slavnostní událost ke znovuotevření Europe Direct v Kroměříži

Seznámení s činností Europe Direct.

12. 10. 18.00

Debata se spisovatelkou a novinářkou Markétou Pilátovou

U příležitosti znovuotevření Europe Direct v Kroměříži.

12. 10. 19.00

Kazma Kazmitch

Kamil Bartošek alias Kazma Kazmitch se narodil v Kroměříži a proslavil se jako moderátor a producent One Man Show. S motivační přednáškou "Tohle je život a nic víc už nebude" se vrací zpět do svého rodného města. Po přednášce proběhne ve foyer autogramiáda. 

12. 10. 20.00

Fat Old Donald

Koncert (rock, postrock / Brno, Kroměříž).

13. 10. 16.00

Logohrátky v domácím prostředí

Webinář pro rodiče dětí nejen předškolního věku. Základní pilíře řeči a psychomotorický vývoj dítěte. Schůzky probíhají v prostředí Microsoft Teams.

14. 10. 10.00

Osvětová ekologická akce

Kampaň na podporu zpětného odběru elektroodpadu a správného topení v domácnostech.

14. 10. 16.30

Zlato-mince-alchymie

Přednáška ing. Jana Videmana.

14. 10. 16.30

Hradisko u Kroměříže – pevnost doby bronzové

Přednáška Mgr. Davida Parmy, Ph.D.

14. 10. 19.00

Kryštof – JenomPísničky Tour (VSTUPENKY ZE ZRUŠENÉHO KONCERTU ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI!)

Turné po divadlech ostravské kapely Kryštof, které mělo mít zastávku v březnu v Kroměříži přece jen uskuteční! Sedmička muzikantů v čele s charismatickým zpěvákem a hercem Richardem Krajčem se v Divadelním sále Domu kultury představí ve čtvrtek 14. října 2021 v 19 hodin. Na několik let dopředu je to poslední koncertování v takových prostorách. Po velkolepých stadionech, obřích scénách, ohňostrojích, konfetách a monstrózních LED obrazovkách chce Kryštof úplně zpět. Na holé pódium, tam, kde k písničkám potřebujete “jen” španělku a sami sebe. Koncert bude trvat téměř tři hodiny, dostane se samozřejmě na největší hity minulých pětadvaceti let i zbrusu nové písně.

15. 10. 18.00

SK HS Kroměříž - FK Blansko

Moravskoslezská fotbalová liga mužů ve fotbale, domácí zápas, 12. kolo.

15. 10. 19.00

Best of Rock.cz

Kapela Best of Rock.cz začala psát svou historii především díky mnohaletému účinkování v kapele Věry Špinarové.

16. 10. 9.00

Vycházka na Hradisko u Kroměříže

Komentovaná prohlídka archeologické lokality Hradisko u Kroměříže při příležitosti Mezinárodního dne archeologie

16. 10. 9.00

Jablečný den

Program: - farmářské trhy - výrobky z jablek, mošty - prodej jablek a jablečných výrobků - workshopy - výstava plodů starých odrůd - občerstvení - pohádka pro děti Sněhurka a 7 trpaslíků - fotokoutek - soutěže

16. 10. 14.30

Drakiáda

Zábavná akce pro rodiny s dětmi.

16. 10. 14.30

Drakiáda

Zábavní akce pro rodiče s dětmi.

16. 10. 17.00

HK Kroměříž – Hokej Uherský Ostroh

Krajská liga mužů v hokeji - domácí zápas, 7. kolo.

17. 10. 6.00

Chovatelské trhy

Na akci budou k vidění i koupi okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Tato akce se koná každou třetí neděli v měsíci.

17. 10. 6.00

Chovatelské trhy

Na akci budou k vidění i koupi okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Tato akce se koná každou třetí neděli v měsíci.

17. 10. 15.30

O chytrém Honzovi a krásné Madlence

Divadelní pohádkový podzim v Domě kultury začíná v neděli 17. října představením O chytrém Honzovi a krásné Madlence v podání souboru Divadelní agentury Praha. Na jeviště Divadelního sálu přivádí klasickou postavu českých pohádek - českého Honzu. I ten má na cestu do světa nachystán typický raneček buchet, ale kromě jiného i tajemný medailonek s nadpřirozenou mocí, který dostal od otce. Nejenže ho ochrání před zlou vílou bludičkou, ale pomůže mu také získat lásku krásné Madlenky a překonat všechny nástrahy, které chystá zlá statkářka Kunhuta, u které Madlenka slouží. Honza proti zlu bojuje nejen odvahou, ale i chytrostí a důmyslem, protože k získání štěstí stačí mnohdy i bystrý selský rozum.

17. 10. 15.30

O chytrém Honzovi a krásné Madlence

Divadelní pohádkový podzim v Domě kultury začíná v neděli 17. října představením O chytrém Honzovi a krásné Madlence v podání souboru Divadelní agentury Praha. Na jeviště Divadelního sálu přivádí klasickou postavu českých pohádek - českého Honzu. I ten má na cestu do světa nachystán typický raneček buchet, ale kromě jiného i tajemný medailonek s nadpřirozenou mocí, který dostal od otce. Nejenže ho ochrání před zlou vílou bludičkou, ale pomůže mu také získat lásku krásné Madlenky a překonat všechny nástrahy, které chystá zlá statkářka Kunhuta, u které Madlenka slouží. Honza proti zlu bojuje nejen odvahou, ale i chytrostí a důmyslem, protože k získání štěstí stačí mnohdy i bystrý selský rozum.

18. 10. 18.00

Pavla Bičíková

Měsíc ve dvou s batohem na zádech napříč zemí plnou protikladů. Chudá země s etnickými nepokoji, kde dnes opět tvrdě vládne vojenská chunta. Země tisíce pozlacených pagod, klášterů, soch Buddhy a jedinečné přírody (hory, jezera, krápníkové jeskyně, rýžová pole, džungle, pláže). Země, kde se lidé stále usmívali a byli plní naděje v lepší zítřky. Cestovali jsme stopem, na lodi, autobusem, vlakem, tuk tukem, na motorce, na kole i pěšky. Na trecích jsme navštívili zapadlé vesnice, kde žijí ženy s žirafími krky, vodní lidé nebo pavoučí ženy s potetovanými obličeji. Popíjeli jsme čaj s budhistickými mnichy a nažili se pochopit tento „mizející“ svět.

18. 10. 18.00

Pavla Bičíková

Měsíc ve dvou s batohem na zádech napříč zemí plnou protikladů. Chudá země s etnickými nepokoji, kde dnes opět tvrdě vládne vojenská chunta. Země tisíce pozlacených pagod, klášterů, soch Buddhy a jedinečné přírody (hory, jezera, krápníkové jeskyně, rýžová pole, džungle, pláže). Země, kde se lidé stále usmívali a byli plní naděje v lepší zítřky. Cestovali jsme stopem, na lodi, autobusem, vlakem, tuk tukem, na motorce, na kole i pěšky. Na trecích jsme navštívili zapadlé vesnice, kde žijí ženy s žirafími krky, vodní lidé nebo pavoučí ženy s potetovanými obličeji. Popíjeli jsme čaj s budhistickými mnichy a nažili se pochopit tento „mizející“ svět.

19. 10. 17.00

Pěšky napříč Evropou

Přednáška Ivana Mitruse, který se na začátku roku 2020 vydal pěšky po evropské dálkové trase E1 z jihu Sicílie až na norský Nordkapp.

21. 10. 15.00

Péče o děti v průběhu staletí

Přednáší Mgr. martina Šlancarová.

22. 10. 9.00

Václav Vaculovič. Znamení na obloze – Horké poledne

Výstava kroměřížského malíře a hudebníka Václava Vaculoviče.

22. 10. 19.00

Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat

Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat na jednom podiu.

22. 10. 19.00

Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat

Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat na jednom podiu.

23. 10. 9.00

Šperkařský festival a rukodělné trhy

Návštěvníci se mohou těšit na unikátní prodejní výstavu šperků, kovové a skleněné bižuterie, zirkonia, drahých kamenů a minerálů.

23. 10. 18.00

Slavia MBA Kroměříž - TJ Sokol Karviná

Utkání 2. ligy basketbalu mužů.

23. 10. 19.00

Michal Horák

Chytrý humor, skočné melodie, nakažlivá energie a pořádná fůra léty i YouTubem prověřených hitovek, stejně jako nových pecek. Přesně tuhle kombinaci můžete očekávat od koncertu mladého talentovaného písničkáře Michala Horáka, jenž v rámci podzimní šňůry ke svému druhému řadovému albu Michalbum zavítá i do Klubu Starý pivovar!

24. 10. 10.00

Slavia MBA Kroměříž - BK NH Ostrava B

Utkání 2. ligy basketbalu mužů.

26. 10. 9.00

Beseda: K porodu s dulou

Beseda v hodná pro ženy plánující mateřství.

26. 10. 17.00

Bezpečnostní situace u nás a ve světě

Debata s generálem Andorem Šándorem.

26. 10. 18.00

Dva úplně nazí muži

Představení vychází z jedinečné úvodní situace: úspěšný pařížský právník a věrný manžel se jednoho dne probudí nahý vedle svého podřízeného z advokátní kanceláře. A ten je rovněž nahý. Ani jeden z nich situaci nechápe. Co se mohlo stát? K tomu všemu se vzápětí domů vrací i právníkova žena Catherine. Podaří se za této konstelace ubránit jejich dvanáct let trvající manželství? A může se to povést, když Catherine objeví svého manžela a jeho kolegu nahé podruhé? V hlavních rolích této bláznivé komediální frašky v režii Lukáše Kopeckého excelují Tomáš Šulaj a Pavel Šupina.

27. 10. 16.00

Logohrátky v domácím prostředí

Webinář pro rodiče dětí nejen předškolního věku. Logopedická cvičení v hrách a každodenních činnostech. Schůzky probíhají v prostředí Microsoft Teams.

28. 10. 18.00

Krajská liga mužů v hokeji, 7. kolo, HK Kroměříž - Technika Hockey Brno

Hokejisté Kroměříže nastupují řadu sezon v Krajské lize mužů Jižní Moravy a Zlínska. Po covidové pauze obhajují 7. místo z ročníku 2019/20. Od zavedení play-off v roce 2016 si ho vždycky vybojovali. Mají velmi mladý tým, navíc od roku 2018 odešla z mužstva celá řada třicátníků, hlavně ale lídrů, opor. V 7. kole aktuální sezony hostí HK Kroměříž Techniku Brno.

30. 10. 8.00

Entomologický výměnný den a výstava

Na programu bude výměna, prodej a koupě brouků, motýlů, strašilek, pavouků a ostatních bezobratlých živočichů. Nebude chybět ani odborná literatura včetně entomologických potřeb. Na své si přijdou také milovníci hmyzích specialit.

30. 10. 17.30

SK HS Kroměříž - SFK Vrchovina

Moravskoslezská fotbalová liga mužů ve fotbale, domácí zápas, 14. kolo.

30. 10. 18.00

Halloweenské promítání

Je tu ponurý dušičkový čas a s ním jedinečná možnost vyzkoušet si vaše znalosti s dalšími hororovými fanoušky. Sestavte si svůj tým a přijďte si zasoutěžit. Ti nejlepší budou odměněni :) Po hororovém kvízu následuje ve 20:00 Halloweenské promítání, věnované jak jinak než filmu ze slavné hororové série z roku 2018 s příznačným názvem Halloween.

1. 11. 16.00

Logohrátky v domácím prostředí

Webinář pro rodiče dětí nejen předškolního věku. Rady a tipy k procvičování hlásek N, D, T, L. Schůzky probíhají v prostředí Microsoft Teams.

1. 11. 18.00

Jakub Venglář

Vítejte v zemi, která vám za 24 hodin dá estetickou nálož, že si budete připadat, jako by na vás spadla Sixtinská kaple. Mešity, lázně, domy boháčů, bazary, zříceniny, podzemní města…Všechna tahle nádhera hrozí přetížením mozku a kdo má dost, utíká ke strohosti pouště či za přechody neznámých hor. Avšak nejzásadnější impresi z Íránu utváří lidé. Je téměř nemožné nastoupit do autobusu, aniž byste se osobně seznámili s řidičem, jeho pomocníkem i šéfem nádraží. Ze všech stran zní „Welcome to Iran“. Před jejich nelidskou zdvořilostí není úniku.

1. 11. 18.00

Jakub Venglář

Vítejte v zemi, která vám za 24 hodin dá estetickou nálož, že si budete připadat, jako by na vás spadla Sixtinská kaple. Mešity, lázně, domy boháčů, bazary, zříceniny, podzemní města…Všechna tahle nádhera hrozí přetížením mozku a kdo má dost, utíká ke strohosti pouště či za přechody neznámých hor. Avšak nejzásadnější impresi z Íránu utváří lidé. Je téměř nemožné nastoupit do autobusu, aniž byste se osobně seznámili s řidičem, jeho pomocníkem i šéfem nádraží. Ze všech stran zní „Welcome to Iran“. Před jejich nelidskou zdvořilostí není úniku.

3. 11. 18.00

Moc a síla hypnózy

Odborná interaktivní přednáška s Jakubem Kroulíkem. Součástí programu budou praktické ukázky sugesce a hypnózy na dobrovolnících z řad návštěvníků.

4. 11. 17.00

Čeští a moravští zahradníci v císařských službách

Přednáška z cyklu Zahradní kultura v souvislostech, který připravuje Metodické centrum zahradní kultury při Národním památkovém ústavu v Kroměříži. Přednáší historik a publicista Jaromír Tlustý.

5. 11. 19.00

Saša Niklíčková

Svérázná písničkářka Saša Niklíčková, doprovázející se většinou na akordeon a příležitostně také na ukulele či klávesy. Posluchačům většinou utkví v paměti její osobitý výraz a nápadité texty, v nichž s humorem a nadhledem glosuje jak každodenní život, tak i zcela neotřelá témata, jako netradiční večírky v domovech důchodců, povážlivé důsledky neopatrně umístěných tetování či přínos katastrofických filmů pro manželství.

8. 11. 19.00

S vámi mě baví svět

Pavel Nový je jeden z nejobsazovanějších českých herců, člen divadla Studio Ypsilon a držitele Českého lva za hlavní mužský herecký výkon v roli Broni ve filmu Bába z ledu. 

10. 11. 16.00

Logohrátky v domácím prostředí

Webinář pro rodiče dětí nejen předškolního věku. Rady a tipy k procvičování tupých sykavek Č, Š, Ž. Schůzky probíhají v prostředí Microsoft Teams.

13. 11. 14.00

SK HS Kroměříž - FC Vysočina Jihlava "B"

Moravskoslezská fotbalová liga mužů ve fotbale, domácí zápas, 16. kolo.

13. 11. 18.00

Tomáš Švaříček

Cestovatel Tomáš Švaříček si plní svůj mnohaletý sen o cestování cizími končinami pomocí kola.

15. 11. 16.00

Logohrátky v domácím prostředí

Webinář pro rodiče dětí nejen předškolního věku. Rady a tipy k procvičování ostrých sykavek C, S, Z. Schůzky probíhají v prostředí Microsoft Teams.

19. 11. 19.00

Oskar Petr Band – Vzpomínka na Marsyas

Koncertní cyklus Starý dobrý bigbít završí v pátek 19. listopadu v sále Klubu Starý Pivovar seskupení Oskar Petr Band a jejich program Vzpomínka na Marsyas. Přední čeští muzikanti v čele s hitmakerem Oskarem Petrem přivezou perly z prvního období Marsyas jako Zmrzlinář, Dům z obilí, Dívka z plakátu, Břímě, Hrnek, Dětský šaty, Slunce a déšť a další a doplní je těmi nejlepšími „oskarovkami“, které si přirozeně odzpívá autor osobně.

21. 11. 6.00

Chovatelské trhy

Na akci budou k vidění i koupi okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele.

21. 11. 6.00

Chovatelské trhy

Na akci budou k vidění i koupi okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Tato akce se koná každou třetí neděli v měsíci.

22. 11. 16.00

Logohrátky v domácím prostředí

Webinář pro rodiče dětí nejen předškolního věku. Rady a tipy k procvičování vibrant R, Ř. Schůzky probíhají v prostředí Microsoft Teams.

29. 11. 16.00

Logohrátky v domácím prostředí

Webinář pro rodiče dětí nejen předškolního věku. Rady a tipy k procvičování rozlišování sykavek C - S - Z / Č - Š - Ž. Schůzky probíhají v prostředí Microsoft Teams.

29. 11. 18.00

Beer with Travel – Expedice Lenka 2020

Beer with Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píšou občas blog a sem tam knihu, vyrábí vlastní merch a dělají cestovatelský stand-up. V lednu a únoru minulého roku podnikli „Expedici Lenka“ na podporu devítileté Lenky, která trpí těžkým autismem. Vypravili se na východ a projeli sedm států, tentokrát ovšem vlak vyměnili za starou rezavou Felicii. Z této cesty udělali svůj první film - pivní road movie Expedice Lenka, která je nedílnou součástí cestovatelské přednášky. Změna programu vyhrazena.

3. 12. 19.00

Pavel Čadek

Pavel Čadek je brněnský písničkář hrající na violoncello a samozvaný zakladatel nového hudebního žánru "cellofolk", což je něco mezi Nohavicou (folk) a Apocalypticou (cellorock).

8. 12. 18.00

Jiří Kolbaba: Ostrov Bali - můj druhý domov – PŘESUNUTO NA 8. 12. 2021 VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI!

Na rozhraní Tichého a Indického oceánu, uprostřed indonéského souostroví, 800 km jižně od rovníku, leží malebný ostrov Bali. Téměř čtyři miliony hinduistů prezentují každodenně svoji víru četnými oslavami, průvody a modlitbami. Navštívíme chrámy, domácnosti, rybářské vesnice, hory, jezera i okolní ostrovy. Čeká nás návštěva ojedinělého místa plného krásných lidí s bohatým duchovním životem, ostrova, který nemá na této planetě obdoby. Přednáší známý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba.

11. 12. 9.00

Kroměřížské farmářské trhy

Kvalitní a široká nabídka potravin a produktů od farmářů a malých výrobců z Kroměřížska a okolních regionů.

19. 12. 6.00

Chovatelské trhy

Na akci budou k vidění i koupi okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Tato akce se koná každou třetí neděli v měsíci.

4. 6. 9.00

Vybarvený běh 2022

Celodenní akce pro celou rodinu.