KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

Plakátovací plocha

Nechte se inspirovat na plakátovací ploše. Klasický výpis akcí naleznete zde v kalendáři akcí

29. 10. 18.00

Josef Formánek (NÁHRADNÍ TERMÍN 29. 10. 2020) – Siberut - ostrov duchů VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI

O šamanech, jejich vidění světa a též o tom, jak mu tropický deštný prales na mentawaiském ostrově, ležícím západně od Sumatry v Indickém oceánu, změnil život – bude vyprávět ke svým fotografiím spisovatel a spoluzakladatel magazínu Koktejl Josef Formánek. Poté i promítne svůj dvacetiminutový film, který sestříhal po své třetí návštěvě Siberutu, ostrova duchů.

1. 11. 17.30

Král Lear (UK 2018)

Podle mnohých nejlepší tragédie historie vypráví o dvou stárnoucích otcích. Jeden je král, druhý jeho dvořan, oba zavrhli své děti, které je opravdu milovaly. Jejich slepota rozpoutá tornádo nelítostných ambicí a zrady, které jejich rodinu i zemi uvrhne do agresivního boje o moc s hořkým koncem. V titulní roli exceluje Ian McKellen (Pán prstenů, X-Men). Tento divadelní záznam je součástí cyklu \"Divadlo v Nadsklepí 2020\". Samostatně v prodeji od 4. 10. 2020. Varování: součástí představení jsou stroboskopická světla!

4. 11. 18.00

The Naked Truth - Odhalená pravda ZRUŠENO!!! – Společnost STAGEARTCZ (VSTUPNÉ VRACÍME NA POKLADNÁCH DK OD 15.10. DO 30.11.)

Představení je zrušeno, vstupné je možno vrátit na pokladnách DK do konce října Dave Simpson Dojemná komedie, která je výzvou všem ženám a oslavou jejich síly postavit se nepřízni osudu... Hrají: Anna Stropnická / Hana Kusnjerová, Alena Hladká / Anežka Rusevová, Alžběta Vaculčiaková / Natálie Tichánková, Gabriela Míčová, Petra Špindlerová, Klára Apolenářová /Daniela Choděrová

9. 11. 19.00

Jakub Smolík s kapelou NÁHRADNÍ TERMÍN 9. 11. 2020 – VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI (Host: Petr Kolář)

V rámci svého narozeninového turné navštíví Kroměříž \"věčný romantik\" a čerstvý šedesátník, zpěvák Jakub Smolík. Koncertní vzpomínkové ohlédnutí k životnímu jubielu oslavence navazuje na podzimní narozeninové turné a uskuteční se ve čtvrtek 16. dubna od 19 hodin v Divadelním sále Domu kultury v Kroměříži. Jakub Smolík společně s kapelou se nejen poohlédne za uplynulými léty, ale připomene i nejednu zajímavou historku. V programu zazní největší hity jeho kariéry a jako host obohatí svými písničkami koncert i rocker Petr Kolář, který složil pro zpěváka i současný hit Medový čaj.

11. 11. 11.11

Svatomartinské hodování 2020

Pokud to situace dovolí proběhne ve středu 11. listopadu na Hanáckém náměstí tradiční Svatomartinské hodování, na které zveme všechny kroměřížské i přespolní. Celodenní program začne v 11 hodin 11 minut otevřením první lahve \"mladého\" svatomartinského vína starostou Kroměříže Mgr. Jaroslavem Němcem. Víno bude stejně jako loni rozlévat i sám sv. Martin, letos ve zbrusu nové zbroji, která bude mít premiéru! Na Svatomartinském jarmarku budou od deseti hodin nachystané zabijačkové pochutiny, husí speciality a sladké i slanné občerstvení včetně bezlepkového. K tanci i poslechu cimbálová muzika Rováš. Večer proběhne další oblíbená součást hodování - průvod sv. Martina z Hanáckého náměstí na Velké náměstí, který stejně jako v předešlých letech připravili dobrovolníci z farnosti od sv. Mořice za podpory města Kroměříže. Lampiony, které mohou Sv. Martinovi posvítit na cestu si vemte sebou!

12. 11. 16.30

Ražba a jiné techniky výroby mincí a medailí

Přednáška MUDr. Aleše Hurdálka.

15. 11. 6.00

Chovatel farmářské trhy

K vidění i koupi jsou okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci atd.

17. 11. 17.00

Dialogy s Krylem – Koncertní recitál Davida Uličníka (V rámci tradiční pietní akce Světlo pro Kryla)

Také letos proběhne v prostorách Expozice Karla Kryla a klubu Starý pivovar tradiční pietní akce Světlo pro Kryla. V úterý 17. listopadu si zapálením svíček připomeneme jednak osobnost kroměřížského rodáka a také výročí sametové revoluce, která přinesla svobodu a demokracii. Letošní novinkou bude Studna přání pro všechny příchozí. Po celý den bude volný vstup do Expozice Karla Kryla a od 17 hodin pak bude program pokračovat koncertním recitálem dalšího kroměřížského rodáka, zpěváka a skladatele, člena skupiny 4TET Davida Uličníka nazvaným Dialogy s Krylem. Ten zazpívá a zahraje známé i polozapomenuté Krylovy písně a dostane se i na jeho poezii.

22. 11. 15.00

Kouzelná školka - Michal je kvítko! – Zábavná dětská show

Michal bez ohledu na počasí i roční období dokáže, že během představení rozkvete celé jeviště. Mění nejen scénu, ale i sám sebe. Roztančí sál v různých rytmech třeba plážové samby, tančit tak budou nejen děti, ale i květiny! ... pokropte ho vodou a on nikdy nezvadne. A to ještě nevíte, co se děje za plotem v Michalově zahrádce! Kopretina zpívá, kaktus do všeho mluví, konev má rýmu a umělá kytka z toho má legraci! Přijďte si hrát! Přijďte se bavit a smát! Vstupné: jednotné 195 Kč, poslední dvě řady: 169 Kč Pravidlo \"Baby nebude sedět doma\": dítě ve věku 1-2 roky včetně v době představení v doprovodu dvou platících dospělých ZDARMA!, na klíně rodičů Předprodej vstupenek od pondělí 1. června na pokladnách DK a online

25. 11. 18.00

Hana Machalová – 77 neuvěřitelných míst Evropy

Chcete cestovat levněji, častěji, vyjít s dovolenou, neřešit zdravotní, bezpečnostní rizika a šetřit uhlíkovou stopu? Začněte Evropou! Starý kontinent nabízí mnohem víc, než místa notoricky navštěvovaná našinci nebo plná turistů. Přijďte si pro inspiraci ke svým cestám i návod, kde sehnat jízdenky a letenky za hubičku. Uvidíte neuvěřitelná místa od Islandu po Kavkaz, která většina z nás ještě nenavštívila nebo o nich nemá tušení. Jsou tak zajímavá nebo blízko, že budete chtít okamžitě vyrazit. Dejte našemu kontinentu novou šanci a nechte se jím příjemně překvapit. Hana Machalová - cestovatelka a autorka knihy Do světa, vystupuje často v médiích, kde lidi motivuje k cestování na vlastní pěst a píše blog www.hanamachalova.cz. Nová přednáška sklízí výborné ohlasy pro svou praktickou využitelnost a věříme, že nadchne i Vás.

26. 11. 15.00

Netradiční vánoční cukroví

"Péct" budeme s ing. Janou Vaňkovou

26. 11. 15.00

Rozsvícení vánočního stromu 2020 – Program na Velkém náměstí s jarmarkem

Tradiční slavnostní Rozsvícení vánočního stromu na Velkém náměstí proběhne ve čtvrtek 26. listopadu. Program začne v 15 hodin koncertem Patrika Možíše s hostem Terezou Navrátilovou. Poté bude následovat vystoupení Sborečku ZUŠ s vánočním programem koled a písní. Ten také na podiu stejně jako loni přivítá starostu města Kroměříže který společně s přítomnými odpočítá po 16.30 slavnostní Rozsvícení vánočního stromu. Program bude pokračovat zábavnou dětskou show Vánoce s Míjou a zakončí ho koncert holešovského rodáka Standy Hložka, který zahraje se svou kapelou. Až do pátku bude na náměstí i oblíbený Adventní jarmark s nabídkou nejrůznějšího zboží, regionálních pochutin, lahodného svařáku a s možností zakoupení drobných dárků.

29. 11. 18.00

Marie Rottrová – Lady Soul opět v Kroměříži

Zahájení letošní série Adventních koncertů v neděli 29. listopadu obstará zpěvačka Marie Rottrová. Na galakoncertu v Divadelním sále Domu kultury vystoupí společně s Bigbandem Septet Plus Orchestra a hostem Petrem Němcem předvede osvědčené hity i písničky ze za čátků jejich kariéry, které jí vynesly přiléhavou přezdívku \"Lady Soul\". Česká hudební ikona za doprovodu hudebního tělesa zazpívá samozřejmě i písně, které ji vynesly na pomyslný Olymp. Můžete se tedy těšit na hudební klenoty jako Lásko voníš deštěm s textem Jarka Nohavici, Ten vůz už jel, Skořápky ořechů, Markétka, Zřejmě letos nikde nejsou kytky nebo S tím bláznem si nic nezačínej. Nalaďte se pro stávající sváteční dny s první dámou českého soulu, jíž je vlastní nejenom hudební vkus, ale i nevtíravá noblesa a elegance!

6. 12. 18.00

Moravanka Jana Slabáka – Vánoční koncert legendární dechovky

Do Kroměříže zamíří v rámci tradičních Adventních koncertů legenda ve svém žánru - dechovka Moravanka kapelníka Jana Slabáka. Svůj speciální, vánoční program, ve kterém kromě známých šlágrů nebudou chybět ani koledy a vánoční písně odehraje v neděli 6. prosince v Divadelním sále Domu kultury.

10. 12. 15.00

Vánoční besídka

Besídka s programem pro posluchače Akademie III. věku.

10. 12. 18.00

Aneta Langerová – Předvánoční koncert spojený se křtem nového alba

Kromě Prahy a Bratislavy bude Kroměříž jediným místem, kde osobitá hudebnice, textařka, skladatelka a zpěvačka Aneta Langerová pokřtí své zbrusu nové, v pořadí již páté autorské album. Do Divadelního sálu Domu kultury dorazí bývalá první česká Superstar ve čtvrtek 10. prosince se speciálním vánočním programem, kde samozřejmě nebudou chybět písně z nové desky, ale i staré hity a také vánoční písně. Kromě své kapely si přiveze i smyčcové trio. Diváci v Kroměříži, tak budou jedni z prvních, kteří nové písně uslyší a album společně pokřtí.

11. 12. 10.00

Šťastné a veselé - Vánoční trhy v Kroměříži

Vánoční trhy v Kroměříži.

12. 12. 9.00

Andělské Vánoce

Přehlídka betlémů, stromečků, zabijačkových a vánočních dobrot.

12. 12. 11.00

Čertovský běh

Desátý ročník desetikilometrového běhu.

14. 12. 19.30

Dark Side of the Moon – Filip Benešovský, bratři Kašparové a přátelé (Adaptace slavného alba skupiny Pink Floyd)

Do Kroměříže se vrací bombastická rocková show plná skvělé hudby, velkolepých efektů, dechberoucího kvadrofonního zvuku a velkých pěveckých výkonů. To vše a mnohem víc je projekt The Dark Side the Moon Filipa Benešovského a bratrů Tomáše a Michala Kašparových, který 14. prosince rozezní prostory Divadelního sálu Domu kultury v Kroměříži.

15. 12. 18.00

Jiří Kolbaba – Ostrov Bali - můj druhý domov

Na rozhraní Tichého a Indického oceánu, uprostřed indonéského souostroví, 800 km jižně od rovníku, leží malebný ostrov Bali. Téměř čtyři miliony hinduistů prezentují každodenně svoji víru četnými oslavami, průvody a modlitbami. Navštívíme chrámy, domácnosti, rybářské vesnice, hory, jezera i okolní ostrovy. Čeká nás návštěva ojedinělého místa plného krásných lidí s bohatým duchovním životem, ostrova, který nemá na této planetě obdoby. Přednáší známý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba.

20. 12. 6.00

Chovatel farmářské trhy

K vidění i koupi jsou okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci atd.

20. 12. 18.00

Robert Křestan a Druhá tráva – Vánoční koncert legendární skupiny

O závěr hvězdami nabitého cyklu letošních Adventních koncertů v Divadelním sále Domu kultury v Kroměříži se postará další z nepřehlédnutelných legend a hudebních osobností. Textař a skladatel, zakladatel kapely Druhá tráva Robert Křesťan po více než devíti letech vydává nové CD a kroměřížský Vánoční koncert v neděli 20. prosince bude jednou z příležitostí si písně ze zbrusu nového alba poslechnout.

26. 12. 20.30

Jiří Schelinger - štěpánské rockování

Koncert.

27. 12. 16.00

Vánoční koncert Moravských madrigalistů

Vánoční koncert.

14. 4. 19.00

Karel Plíhal NOVÝ TERMÍN 14. 4. 2021 – VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI

Ojedinělý hudebník, textař a poeta, písničkář Karel Plíhal, se po koncertní pauze způsobené zdravotními potížemi s rukou vrací na scénu a jednou se zastávek jarní šňůry bude i kroměřížské kino Nadsklepí, kde vystoupí ve čtvrtek 2. dubna od 19 hodin. Dnes už písničkářská legenda dokáže v jedné chvíli publikum rozesmát veselou básničkou, aby vzápětí posluchače rozněžnil a roztesknil emotivním textem písně. Jednočlennou kapelu Karla Plíhala nově posílil skvělý kytarista Petr Fiala, kterého Karel potkal na hudební škole v Hradci Králové.