KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

Plakátovací plocha

Nechte se inspirovat na plakátovací ploše. Klasický výpis akcí naleznete zde v kalendáři akcí

3. 3. 18.00

Marek Jelínek – Dobroběžník v Africe (NOVÉ DATUM, VSTUPENKY LZE VRÁTIT NA POKLADNÁCH DK)

Náhradní termín je přesunut z 13. 10. na 3. 3. 2021 v 18:00 do Klubu Starý pivovar. Zakoupené vstupenky se neprodlužují a lze je vrátit na pokladnách DK. Afrika? Co si o nás myslí? A my o ní? Marek Jelínek, dokumentarista a fotograf, procestoval v pořadí třetí kontinent, Afriku. Jeho cesta vedla z Kapského města do Ugandy. Zdokumentoval celkem šest zemí a jak sám říká: „Afrika vypadá a žije úplně jinak, než jak je nám často prezentováno.“ Přes čtvrt roku vedl rozhovory s Jihoafričany, Mosambičany a Malawijci a na vlastní kůži zažil, jaké to je být nevítaným hostem v zemi, které sám pomáhá. „Afrika pro mě byla jedno velké překvapení. Díky koloběžce, která je na cestách mým dopravním prostředkem, jsem se dostal doslova až do rodin místních a ptal jsem se a ptal. Co si myslíš o nás lidech z Evropy? Jaké sny mají lidé tohoto kontinentu a jak žijí? Opravdu tu máte hladové děti? Dozvěděl jsem se hodně zajímavých věcí a udělal si obrázek o tom, jak to s tou Afrikou vlastně je, s pomáháním, hodnotami, politikou a jedno vám řeknu - Afrika vypadá a žije úplně jinak.\"

15. 3. 16.00

On-line beseda: Proč potřebujeme alternativy vzdělávání?

Beseda vhodná pro příznivce alternativního typu vzdělávání.

16. 3. 18.00

Sean O´Casey, Jiří Krejčík: Pension pro svobodné pány – Divadlo Palace

Divadelní jaro bude patřit především skvělým komediím. Aktovku Seana O´Caseyho \"Bedtime story\" známe především v geniální úpravě Jiřího Krejčíka pro Činoherní klub, kde se pod názvem Pension pro svobodné pány léta hrála a byla natočena pro televizi v legendárním obsazení Abrham, Janžurová či Hrzán. V úterý 16. března ji v Divadelním sále Domu kultury v Kroměříži předvede \"mladá krev\" divadla Palace v čele s držitelem Thalie Patrikem Děrgelem, Lukášem Příkazkým či vítězkou Stardance Marií Doležalovou pod režijním vedením Jaromíra Dulavy. Komedie, odehrávající se v pokoji jednoho pensionu, kam si nájemník přivede slečnu, čímž poruší upjaté předpisy domovního řádu, je poctou klasickým frivolním fraškám, přioděnou do elegantního, bezstarostného a nostalgického hávu secese 1. desetiletí 20. století.

17. 3. 18.00

Jan Husák – Skotsko: Magický sever Velké Británie

Zážitky a fotografie z půlročního pobytu v zemi kiltů, dud, vřesu a whisky. Podíváme se do národních parků i na ostrovy, poznáme tajemné hrady a historická města, zažijeme referendum o Skotské nezávislosti i vikingský festival na Shetlandských ostrovech. Přednáší fotograf a cestovatel Jan Husák.

18. 3. 19.00

Kryštof – JenomPísničky Tour (VSTUPENKY ZE ZRUŠENÉHO KONCERTU ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI!)

Turné po divadlech ostravské kapely Kryštof, které mělo mít zastávku v březnu v Kroměříži přece jen uskuteční - a to téměř přesně o rok později! Sedmička muzikantů v čele s charismatickým zpěvákem a hercem Richardem Krajčem se v Divadelním sále Domu kultury představí 18. března 2021 v 19 hodin. Na několik let dopředu je to poslední koncertování v takových prostorách. Po velkolepých stadionech, obřích scénách, ohňostrojích, konfetách a monstrózních LED obrazovkách chce Kryštof úplně zpět. Na holé pódium, tam, kde k písničkám potřebujete “jen” španělku a sami sebe. Koncert bude trvat téměř tři hodiny, dostane se samozřejmě na největší hity minulých pětadvaceti let i zbrusu nové písně.

21. 3. 6.00

Chovatelské trhy

Na akci budou k vidění i koupi okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Tato akce se koná každou třetí neděli v měsíci.

22. 3. 16.00

On-line beseda: Koučovací triky a tipy ve výchově dětí

Beseda o výchově dětí vhodná pro každého rodiče či pedagoga.

26. 3. 9.00

On-line diskuzní skupina: Sdílecí ženský kruh

Diskuzní skupina vhodná jen pro ženy.

7. 4. 18.00

David Hainall – Balkán: Krásný, tajemný, známý a přívětivý

Balkán – historická křižovatka, pestrobarevná a stále tak trochu neklidná a výbušná směsice národů, náboženství, kultur, zvyků a obyčejů a hlavně místo, kde žijí skvělí, báječní a věčně usměvaví pohostinní lidé. Čas tu běží pomaleji než u nás, ale právě proto obvykle přináší nespočet vjemů, vůní a nezapomenutelných zážitků. Výpravy na Balkán mají stále punc opravdového dobrodružství. Vydejte se námi na pěší i cyklistické putování v mnohdy hůře dostupných horách Srbska, Černé Hory, Severní Makedonie, Albánie, Kosova, Bulharska a Chorvatska. Řeč bude o přechodech hor na těžko, jednodenních túrách a cyklistických etapách, kultuře, bohaté historii i zvycích a obyčejích místních obyvatel. Přednáškou vás provede profesionální průvodce, cestovatel, fotograf a publicista David Hainall, který po balkánských zemích cestuje od roku 1996.

11. 4. 8.00

Auto Moto blešák

Neděle 11. dubna bude již poosmé patřit na Výstavišti v Kroměříži všem nadšencům Auto moto a krásných nablýskaných veteránů. Opět bude k mání vše, co se týká motorismu – náhradní díly, součástky, komponenty na zemědělskou techniku, ale i starožitnosti či vojenské a hasičské sběratelské předměty.

14. 4. 19.00

Karel Plíhal NOVÝ TERMÍN 14. 4. 2021 – VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI

Ojedinělý hudebník, textař a poeta, písničkář Karel Plíhal, se po koncertní pauze způsobené zdravotními potížemi s rukou vrací na scénu a jednou se zastávek jarní šňůry bude i kroměřížské kino Nadsklepí, kde vystoupí ve středu 14. dubna od 19 hodin. Dnes už písničkářská legenda dokáže v jedné chvíli publikum rozesmát veselou básničkou, aby vzápětí posluchače rozněžnil a roztesknil emotivním textem písně. Jednočlennou kapelu Karla Plíhala nově posílil skvělý kytarista Petr Fiala, kterého Karel potkal na hudební škole v Hradci Králové.

18. 4. 6.00

Chovatelské trhy

Na akci budou k vidění i koupi okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Tato akce se koná každou třetí neděli v měsíci.

28. 4. 18.00

Hana Machalová – 77 neuvěřitelných míst Evropy (NOVÉ DATUM, VSTUPENKY LZE VRÁTIT NA POKLADNÁCH DK)

Náhradní termín je přesunut z 25. 11. na 28. 4. 2021 v 18:00. Zakoupené vstupenky se neprodlužují a lze je vrátit na pokladnách DK, až to bude možné. Chcete cestovat levněji, častěji, vyjít s dovolenou, neřešit zdravotní, bezpečnostní rizika a šetřit uhlíkovou stopu? Začněte Evropou! Starý kontinent nabízí mnohem víc, než místa notoricky navštěvovaná našinci nebo plná turistů. Přijďte si pro inspiraci ke svým cestám i návod, kde sehnat jízdenky a letenky za hubičku. Uvidíte neuvěřitelná místa od Islandu po Kavkaz, která většina z nás ještě nenavštívila, nebo o nich nemá tušení. Jsou tak zajímavá nebo blízko, že budete chtít okamžitě vyrazit. Dejte našemu kontinentu novou šanci a nechte se jím příjemně překvapit. Hana Machalová - cestovatelka a autorka knihy Do světa, vystupuje často v médiích, kde lidi motivuje k cestování na vlastní pěst a píše blog www.hanamachalova.cz. Nová přednáška sklízí výborné ohlasy pro svou praktickou využitelnost a věříme, že nadchne i Vás.

29. 4. 19.00

Progres 2 – Koncert rockové legendy

Druhý koncert cyklu Starý dobrý bigbít bude ve čtvrtek 29. dubna patřit kapele Progres 2, která zahraje od 19 hodin v Hudebním sále Domu kultury v Kroměříži. Skupina muzikantů kolem Pavla Váně a Zdeňka Kluky prošla dlouhou cestou. Kapela hrála pod roku 1968 pod názvem The Progress Organization, v 70. letech se změnila na Progres 2. Před dvěma lety oslavila 50. výročí založení a 40 let od projektu Dialog s vesmírem, který je považovaný za první rockovou operu u nás. Na svém kontě má posluchači a odborníky ceněné desky Barnodaj - Mauglí, Dialog s vesmírem, Třetí kniha džunglí, Mozek.

4. 5. 18.00

Jiří Kolbaba: Ostrov Bali - můj druhý domov – PŘESUNUTO NA 4. 5. 2021 VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI!

Na rozhraní Tichého a Indického oceánu, uprostřed indonéského souostroví, 800 km jižně od rovníku, leží malebný ostrov Bali. Téměř čtyři miliony hinduistů prezentují každodenně svoji víru četnými oslavami, průvody a modlitbami. Navštívíme chrámy, domácnosti, rybářské vesnice, hory, jezera i okolní ostrovy. Čeká nás návštěva ojedinělého místa plného krásných lidí s bohatým duchovním životem, ostrova, který nemá na této planetě obdoby. Přednáší známý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba.

16. 5. 6.00

Chovatelské trhy

Na akci budou k vidění i koupi okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Tato akce se koná každou třetí neděli v měsíci.

29. 5. 8.00

Kroměřížský drak 2021

Čtvrtý ročník festivalu malých dračích lodí.

5. 6. 9.00

Vybarvený běh 2021

Celodenní akce pro celou rodinu.

10. 6.

Hudba v zahradách a zámku Kroměříž LÉTO 2021

Do nabídky kulturních akcí na začátku léta 2021 se opět dostává tradiční festival Hudba v zahradách a zámku, Kroměříž. Bohužel, jak známo, loňský jednadvacátý ročník byl kvůli opatřením proti šíření koronaviru v červnu 2020 zrušen. Všechny čtyři plánované koncerty, proto byly s malými programovými obměnami přesunuty na rok 2021. Ve dvaadvacátém ročníku festivalu nás opět čekají krásná hudební setkání v kouzelném prostředí Květné zahrady, jejího klasicistního Skleníku a barokní Rotundy. Zůstali i tradiční organizátoři celé akce: město Kroměříž, Dům kultury v Kroměříži, klub UNESCO Kroměříž, společnost Art Collegium 2002 a Národní památkový ústav, kteří se společně podílí na programu i organizaci celého festivalu.

10. 6. 19.00

Zahajovací koncert festivalu

Hned na úvod se v Zahajovacím koncertu festivalu ve čtvrtek 10. června od 19 hodin ve Skleníku Květné zahrady představí geniální, čtrnáctiletý (!) klavírista a kroměřížský rodák Jan Schulmeister, kterého v jeho mozartovském programu doprovodí Moravská filharmonie Olomouc pod vedením dirigenta Františka Macka. Absolutní vítěz řady národních i mezinárodních klavírních soutěží zahraje koncert pro klavír a orchestr a-moll, op. 16 Edwarda Griega a zazní i Slovanské tance, op. 46 Antonína Dvořáka.

11. 6. 20.30

Noc na Karlštejně

Hraný muzikál.

12. 6. 20.30

Kleopatra

Koncertní verze písní úspěšného muzikálu.

13. 6. 20.30

Čas růží

Výpravná koncertní verze.

16. 6. 19.00

Ludwig van Beethoven a jeho současníci na Arcibiskupském zámku v Kroměříži

Druhý, komorní koncert v Rotundě Květné zahrady ve středu 16. června od 19 hodin, je oslavou velikána Ludwiga van Beethovena. Jeho skladby, jakož i díla jeho současníků - Josefa Antonína Štěpána, arcivévody Rudolfa Jana a dalších, předvede virtuóz na kladívkový klavír Jaroslav Tůma společně s houslistkou Lucií Sedlákovou Hůlovou.

20. 6. 6.00

Chovatelské trhy

Na akci budou k vidění i koupi okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Tato akce se koná každou třetí neděli v měsíci.

22. 6. 19.00

Operní večer Wolfganga Amadea Mozarta – Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín

Třetí z koncertů, opět ve Skleníku Květné zahrady v úterý 22. června od 19 hodin je věnován Wolfgangu Amadeovi Mozartovi. Za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera přednesou árie z jeho oper pěvci Roman Hoza a Markéta Böhmová.

8. 7. 19.00

Závěrečný koncert 22. ročníku festivalu – Janáčkova fiharmonie Ostrava

Závěrečný koncert ve čtvrtek 8. července od 19 hodin obstará ve Skleníku Květné zahrady Janáčkova Filharmonie Ostrava pod vedením dirigenta Františka Macka a s houslistou Milanem Al-Ashabem. Na programu budou díla velkého ruského skladatele Petra Iljiče Čajkovského – Koncert pro housle a orchestr D – dur, op. 35 a Symfonie č. 4 f – moll, op. 36.

16. 7. 20.30

Děti ráje

Výpravná koncertní open air verze.

18. 7. 6.00

Chovatelské trhy

Na akci budou k vidění i koupi okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Tato akce se koná každou třetí neděli v měsíci.

18. 7. 20.30

Tři mušketýři

Výpravná koncertní verze úspěšného muzikálu.

15. 8. 6.00

Chovatelské trhy

Na akci budou k vidění i koupi okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Tato akce se koná každou třetí neděli v měsíci.

5. 9. 8.00

Auto Moto blešák

Neděle 11. dubna bude již poosmé patřit na Výstavišti v Kroměříži všem nadšencům Auto moto a krásných nablýskaných veteránů. Opět bude k mání vše, co se týká motorismu – náhradní díly, součástky, komponenty na zemědělskou techniku, ale i starožitnosti či vojenské a hasičské sběratelské předměty.

19. 9. 6.00

Chovatelské trhy

Na akci budou k vidění i koupi okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Tato akce se koná každou třetí neděli v měsíci.

8. 10. 19.00

Ivan Hlas Trio – Rockový písničkář a jeho kolegové

Třetím koncertem v rámci cyklu Starý dobrý bigbít bude v pátek 8. října v Hudebním sále Domu kultury v Kroměříži vystoupení Ivan Hlas Tria. Sestava fungující kolem písničkáře Ivana Hlase vyniká především virtuózní hrou na akustické nástroje. Skladatel, zpěvák a kytarista Ivan Hlas, excelentní kytarista Norbi Kovács a violoncellista Jaroslav Olin Nejezchleba nejsou žádnými hudebními nováčky. Jejich hudba má široký záběr od hospodského blues, městských balad, přes rokenrol, až po melodie etnické hudby. Páteří koncertu jsou samozřejmě největší hity Ivana Hlase s více jak čtyřicetileté kariéry, ale zazní i skladby Olina Nejzchleby, který vydal už dvě sólová alba a Norbiho Kovácse.

17. 10. 6.00

Chovatelské trhy

Na akci budou k vidění i koupi okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Tato akce se koná každou třetí neděli v měsíci.

19. 11. 19.00

Oskar Petr Band – Vzpomínka na Marsyas

Koncertní cyklus Starý dobrý bigbít završí v pátek 19. listopadu v sále Klubu Starý Pivovar seskupení Oskar Petr Band a jejich program Vzpomínka na Marsyas. Přední čeští muzikanti v čele s hitmakerem Oskarem Petrem přivezou perly z prvního období Marsyas jako Zmrzlinář, Dům z obilí, Dívka z plakátu, Břímě, Hrnek, Dětský šaty, Slunce a déšť a další a doplní je těmi nejlepšími „oskarovkami“, které si přirozeně odzpívá autor osobně.

21. 11. 6.00

Chovatelské trhy

Na akci budou k vidění i koupi okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Tato akce se koná každou třetí neděli v měsíci.

29. 11. 18.00

Beer with Travel – Expedice Lenka 2020

Beer with Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píšou občas blog a sem tam knihu, vyrábí vlastní merch a dělají cestovatelský stand-up. V lednu a únoru minulého roku podnikli „Expedici Lenka“ na podporu devítileté Lenky, která trpí těžkým autismem. Vypravili se na východ a projeli sedm států, tentokrát ovšem vlak vyměnili za starou rezavou Felicii. Z této cesty udělali svůj první film - pivní road movie Expedice Lenka, která je nedílnou součástí cestovatelské přednášky. Změna programu vyhrazena.

19. 12. 6.00

Chovatelské trhy

Na akci budou k vidění i koupi okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Tato akce se koná každou třetí neděli v měsíci.