KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

Plakátovací plocha

Nechte se inspirovat na plakátovací ploše. Klasický výpis akcí naleznete zde v kalendáři akcí

6. 4. 19.00

11 barev ptáčete (CZE 2020)

Dokumentární Režie: Vojtěch Kopecký Hrají: Václav Marhoul, Petr Kotlár, Vladimír Smutný, Udo Kier, Lech Dyblik, Jitka Čvančarová, Stellan Skarsgård, Harvey Keitel, Julian Sands, Barry Pepper, Alexej Kravčenko a další 11 barev ptáčete nabízí unikátní pohled za oponu tohoto výjimečného díla, které zanechalo stopu na evropských i světových festivalech. A není to pohled ani krutý, ani černobílý nebo málomluvný. Vyprávění režiséra Václava Marhoula a (ne)herce Petra Kotlára se proplétají rozličnými peripetiemi vzniku filmu a nabízí své subjektivní pohledy od začátku až do poslední klapky rok a půl dlouhého natáčení. Někdy úsměvné, někdy tvrdé... O úvodní slovo se postarají hosté Václav Marhoul a Vojtěch Kopecký.

7. 4. 16.30

Zdeněk Izer - Na plný coole

vystoupení Zdenka Izera

7. 4. 19.00

Zdeněk Izer - Na plný coole

vystoupení Zdenka Izera

7. 4. 20.00

Šťastný nový rok (VAŠE KINO) (CZE/SVK 2019)

Spouštíme virtuální kino Nadsklepí! Prostřednictvím on-line předprodeje zakupte E-vstupenku přes GP webpay (prodej končí hodinu před začátkem filmu). Na e-mail obdržíte vstupenku s přístupovým kódem. Filmy budou promítány na webové stránce www.vasekino.cz. Kód odemkne váš přístup k filmu. Přístup do virtuálního sálu bude umožněn nejdříve 20 minut před vlastní projekcí. Romantický / Komedie Režie: Jakub Kroner Hrají: Táňa Pauhofová, Emília Vášáryová, Jiří Bartoška, Antónia Lišková, Jakub Prachař a další Film se odehrává v pohádkově zasněžených Vysokých Tatrách, kde se na jednom místě sejde parta kamarádek, jejich blízcí i úplní cizinci. Každý z nich tu má svůj vlastní příběh. Během několika dní dovolené bude někdo z nich čelit především trapasům, jiný zas životním výzvám nebo změnám, někdo bývalým a jiný naopak budoucím láskám.

8. 4. 17.00

Mulan (USA 2020)

Dobrodružný / Drama / Rodinný Režie: Niki Caro Hrají: Yifei Liu, Donnie Yen, Jet Li, Li Gong, Jason Scott Lee a další Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce.

8. 4. 18.00

Pojď si zahrát Kryla! ZRUŠENO!!! AKCE JE PŘESUNUTA NA PODZIM 2020 (Večer s komentátorem ČRo Ivanem Hoffmanem a písněmi Karla Kryla)

Posloucháte rádi písničky Karla Kryla, nebo dokonce je i sami hrajete? Chcete si vyzkoušet účinkování na podiu při poctě slavnému kroměřížskému rodákovi, který by v dubnu oslavil 76. narozeniny? Ve středu 8. dubna proběhne v klubu Starý pivovar beseda s komentátorem Českého rozhlasu a hlavně Krylovým kamarádem Ivanem Hoffmanem. Součástí budou i hudební vstupy z Krylových písní, pro které hledáme vhodné amatérské interprety. Stačí poslat na adresu: propagacedk.km@gmail.com do konce března nahrávku ve formátu mp3, video (stačí z mobilního telefonu), nebo přijít na Dům kultury osobně. Z došlých ukázek sestavíme seznam těch, kteří na slavnostním večeru vystoupí.

8. 4. 20.00

Noví mutanti (USA 2020)

Horor / Sci-Fi / Akční Režie: Josh Boone Hrají: Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Antonio Banderas, Alice Braga, Charlie Heaton a další Pět mladých mutantů objevuje své schopnosti v tajném zařízení, kde je drží proti své vůli.

8. 4. 20.00

Můj příběh (VAŠE KINO) (CZE 2019)

Spouštíme virtuální kino Nadsklepí! Prostřednictvím on-line předprodeje zakupte E-vstupenku přes GP webpay (prodej končí hodinu před začátkem filmu). Na e-mail obdržíte vstupenku s přístupovým kódem. Filmy budou promítány na webové stránce www.vasekino.cz. Kód odemkne váš přístup k filmu. Přístup do virtuálního sálu bude umožněn nejdříve 20 minut před vlastní projekcí. Romantický / Drama Režie: Libor Adam, Hana Hendrychová Hrají: Vlastina Svátková, Vilma Cibulková, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Pavel Kříž, Zuzana Norisová a další Mladá talentovaná Elizabeth rezignuje na úspěšnou kariéru baletky kvůli osudové lásce. Muž jejího srdce má však dvojí tvář, a tak Elizabeth v jediném okamžiku ztratí úplně vše, na čem jí v životě záleželo. Co se však zdálo být koncem, může se stát novým začátkem. Elizabeth se odjíždí na Moravu, aby se pokusila poprat s nepřízní osudu i vlastními démony. S pomocí tety Marie, která jí byla celý život oporou, a čtyř neuvěřitelných přítelkyň začíná hledat cestu k novému životu, ale především víru v sebe sama. Z drsného pádu a procitnutí se zrodí prozření a Elizabeth dostává druhou šanci na opravdové štěstí i skutečnou a bezpodmínečnou lásku.

9. 4. 9.00

Zámek s vůní Velikonoc

Prohlídky jarně vyzdobenými sály zámku

9. 4. 20.00

Případ mrtvého nebožtíka (VAŠE KINO) (CZE 2020)

Spouštíme virtuální kino Nadsklepí! Prostřednictvím on-line předprodeje zakupte E-vstupenku přes GP webpay (prodej končí hodinu před začátkem filmu). Na e-mail obdržíte vstupenku s přístupovým kódem. Filmy budou promítány na webové stránce www.vasekino.cz. Kód odemkne váš přístup k filmu. Přístup do virtuálního sálu bude umožněn nejdříve 20 minut před vlastní projekcí. Krimi / Komedie Režie: Miloslav Šmídmajer Hrají: David Novotný, Hana Vagnerová, Martin Pechlát, Lukáš Příkazký, Miroslav Táborský, Milan Šteindler a další Komedie, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Film využívá klišé kriminálního žánru, a tak se děj, který divák zná už z milionu žánrových snímků z policejního prostředí, stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradující situace.

10. 4. 15.00

Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon (VAŠE KINO) (USA/UK/FRA 2019)

Spouštíme virtuální kino Nadsklepí! Prostřednictvím on-line předprodeje zakupte E-vstupenku přes GP webpay (prodej končí hodinu před začátkem filmu). Na e-mail obdržíte vstupenku s přístupovým kódem. Filmy budou promítány na webové stránce www.vasekino.cz. Kód odemkne váš přístup k filmu. Přístup do virtuálního sálu bude umožněn nejdříve 20 minut před vlastní projekcí. Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie Režie: Richard Starzak Hrají: Justin Fletcher, Marc Macaulay Podivná světla nad klidným městečkem Mossingham oznamují příchod záhadného návštěvníka ze vzdálené galaxie...zatímco na nedaleké farmě Mossy Bottom Ovečka Shaun nic netuší, protože má plné ruce práce s geniálními nápady, jak si vystřelit z farmáře a rozčílit Bitzera. Brzy však jedna rošťácká mimozemšťanka poblíž farmy havaruje. Shaun se rychle chopí nové příležitosti a vyráží na intergalatickou misi na záchranu malé návštěvnice před ďábelskou vládní organizací, která se jí snaží chytit a zneužít pro své nekalé cíle.

10. 4. 15.00

Králíček Petr bere do zaječích (USA/AUS 2020)

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy Režie: Will Gluck Hrají: James Corden, Domhnall Gleeson, Rose Byrne, David Oyelowo, Daisy Ridley, Margot Robbie a další Ve filmu Králíček Petr bere do zaječích se vrací roztomilý a všemi oblíbený králičí lump Petr. Bea, Thomas a králíci jsou teď něco jako rodina. Ale ať se Petr snaží sebevíc, stále má reputaci nenapravitelného rošťáka. A tak králíček Petr vezme do zaječích do světa, kde mu jeho lumpárny nikdo nevyčítá. Když se však jeho rodina rozhodne dát všechno v sázku, aby ho ve světě našla, musí se Petr rozhodnout, jaký králíček chce vlastně být.

10. 4. 17.30

V síti (CZE 2020)

Dokumentární Režie: Barbora Chalupová, Vít Klusák Hrají: Tereza Těžká a další 3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Experiment, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři zletilé herečky s dětskými rysy dostávají za úkol prostřednictvím falešných profilů na sociálních sítích předstírat, že je jim 12 let. Dokumentární film vypráví strhující drama těchto tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“ od castingu až po osobní schůzky, kde se s predátory setkávají tváří v tvář pod dohledem ochranky a šesti skrytých kamer. Tato plná celovečerní verze je nepřístupná pro děti do 15 let a je určena primárně pro rodiče. Druhá verze s názvem \"V síti: Za školou\" je speciálně sestříhaná pro diváky od 12 let, a to i bez doprovodu rodičů nebo jiné dospělé osoby.

10. 4. 20.00

Bez věcí nad věcí (VAŠE KINO) (DEU 2018)

Spouštíme virtuální kino Nadsklepí! Prostřednictvím on-line předprodeje zakupte E-vstupenku přes GP webpay (prodej končí hodinu před začátkem filmu). Na e-mail obdržíte vstupenku s přístupovým kódem. Filmy budou promítány na webové stránce www.vasekino.cz. Kód odemkne váš přístup k filmu. Přístup do virtuálního sálu bude umožněn nejdříve 20 minut před vlastní projekcí. Komedie Režie: Florian David Fitz Hrají: Florian David Fitz, Matthias Schweighöfer, Miriam Stein a další Nejlepší přátelé Toni a Paul se na 100 dnů vzdají díky sázce všeho, co vlastní. Každý den dostanou jednu ze svých věcí zpět. Během této výzvy si možná uvědomí, že jediné, bez čeho nelze žít, je přátelství.

11. 4. 15.00

Pat a Mat: Kutilské trampoty (VAŠE KINO) (CZE 2019)

Spouštíme virtuální kino Nadsklepí! Prostřednictvím on-line předprodeje zakupte E-vstupenku přes GP webpay (prodej končí hodinu před začátkem filmu). Na e-mail obdržíte vstupenku s přístupovým kódem. Filmy budou promítány na webové stránce www.vasekino.cz. Kód odemkne váš přístup k filmu. Přístup do virtuálního sálu bude umožněn nejdříve 20 minut před vlastní projekcí. Animovaný / Rodinný Režie: Marek Beneš A je to opět tady! Pat a Mat přicházejí ve zcela nových Kutilských trampotách! Série příběhů, která vyvolá úsměv na tvářích dětí i dospělých. Jakou lest vymyslí na zloděje, který jim krade jablka ze stromu? Mýt auto hadicí? To není nic pro Pata a Mata! Raději si postaví automyčku. Pro prázdný žaludek jsou palačinky velká dobrota, ale to otáčení na pánvi? To je pro kutily zbytečná námaha a zároveň ta správná výzva. Stejně jako výroba domácího moštu a křupavého popcornu. A co teprve, když si z dronů vyrobí nový létající stroj. A nebyli by to staří známí „ajeťáci“, kdyby si nechtěli zvelebit domov. Pár nových poliček nebo přestavba kuchyně jsou věci, do kterých se rádi pustí s vervou a chutí.

11. 4. 20.00

Noví mutanti (USA 2020)

Horor / Sci-Fi / Akční Režie: Josh Boone Hrají: Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Antonio Banderas, Alice Braga, Charlie Heaton a další Pět mladých mutantů objevuje své schopnosti v tajném zařízení, kde je drží proti své vůli.

11. 4. 20.00

Případ mrtvého nebožtíka (VAŠE KINO) (CZE 2020)

Spouštíme virtuální kino Nadsklepí! Prostřednictvím on-line předprodeje zakupte E-vstupenku přes GP webpay (prodej končí hodinu před začátkem filmu). Na e-mail obdržíte vstupenku s přístupovým kódem. Filmy budou promítány na webové stránce www.vasekino.cz. Kód odemkne váš přístup k filmu. Přístup do virtuálního sálu bude umožněn nejdříve 20 minut před vlastní projekcí. Krimi / Komedie Režie: Miloslav Šmídmajer Hrají: David Novotný, Hana Vagnerová, Martin Pechlát, Lukáš Příkazký, Miroslav Táborský, Milan Šteindler a další Komedie, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Film využívá klišé kriminálního žánru, a tak se děj, který divák zná už z milionu žánrových snímků z policejního prostředí, stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradující situace.

12. 4. 15.00

Pat a Mat: Kutilské trampoty (VAŠE KINO) (CZE 2019)

Spouštíme virtuální kino Nadsklepí! Prostřednictvím on-line předprodeje zakupte E-vstupenku přes GP webpay (prodej končí hodinu před začátkem filmu). Na e-mail obdržíte vstupenku s přístupovým kódem. Filmy budou promítány na webové stránce www.vasekino.cz. Kód odemkne váš přístup k filmu. Přístup do virtuálního sálu bude umožněn nejdříve 20 minut před vlastní projekcí. Animovaný / Rodinný Režie: Marek Beneš A je to opět tady! Pat a Mat přicházejí ve zcela nových Kutilských trampotách! Série příběhů, která vyvolá úsměv na tvářích dětí i dospělých. Jakou lest vymyslí na zloděje, který jim krade jablka ze stromu? Mýt auto hadicí? To není nic pro Pata a Mata! Raději si postaví automyčku. Pro prázdný žaludek jsou palačinky velká dobrota, ale to otáčení na pánvi? To je pro kutily zbytečná námaha a zároveň ta správná výzva. Stejně jako výroba domácího moštu a křupavého popcornu. A co teprve, když si z dronů vyrobí nový létající stroj. A nebyli by to staří známí „ajeťáci“, kdyby si nechtěli zvelebit domov. Pár nových poliček nebo přestavba kuchyně jsou věci, do kterých se rádi pustí s vervou a chutí.

12. 4. 20.00

Můj příběh (VAŠE KINO) (CZE 2019)

Spouštíme virtuální kino Nadsklepí! Prostřednictvím on-line předprodeje zakupte E-vstupenku přes GP webpay (prodej končí hodinu před začátkem filmu). Na e-mail obdržíte vstupenku s přístupovým kódem. Filmy budou promítány na webové stránce www.vasekino.cz. Kód odemkne váš přístup k filmu. Přístup do virtuálního sálu bude umožněn nejdříve 20 minut před vlastní projekcí. Romantický / Drama Režie: Libor Adam, Hana Hendrychová Hrají: Vlastina Svátková, Vilma Cibulková, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Pavel Kříž, Zuzana Norisová a další Mladá talentovaná Elizabeth rezignuje na úspěšnou kariéru baletky kvůli osudové lásce. Muž jejího srdce má však dvojí tvář, a tak Elizabeth v jediném okamžiku ztratí úplně vše, na čem jí v životě záleželo. Co se však zdálo být koncem, může se stát novým začátkem. Elizabeth se odjíždí na Moravu, aby se pokusila poprat s nepřízní osudu i vlastními démony. S pomocí tety Marie, která jí byla celý život oporou, a čtyř neuvěřitelných přítelkyň začíná hledat cestu k novému životu, ale především víru v sebe sama. Z drsného pádu a procitnutí se zrodí prozření a Elizabeth dostává druhou šanci na opravdové štěstí i skutečnou a bezpodmínečnou lásku.

12. 4. 20.00

Štěstí je krásná věc (CZE 2020)

Komedie Režie: Jiří Diarmaid Novák Hrají: Petra Hřebíčková, Karel Zima, Jan Dolanský, Marek Taclík, Ondřej Pavelka, Jiří Ployhar ml., Zdeněk Godla, Tomáš Jeřábek a další Čenda s Janou nemají v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda má dluhy všude, kam se podívá, a nejčastější návštěvou u nich je exekutor. To ale změní farářem požehnaný loterijní tiket. Pohádková výhra 176 milionů korun otevírá dvojici dveře do velkého světa neomezených možností. Ale také ke spoustě nových kamarádů, kteří by si z výhry rádi ukrojili pořádný kus. A i když se to některým podaří a vztah téhle dvojice to nabourá, přece jen na konci zjistí, že největší výhrou v životě je láska...

13. 4. 15.00

Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon (VAŠE KINO) (USA/UK/FRA 2019)

Spouštíme virtuální kino Nadsklepí! Prostřednictvím on-line předprodeje zakupte E-vstupenku přes GP webpay (prodej končí hodinu před začátkem filmu). Na e-mail obdržíte vstupenku s přístupovým kódem. Filmy budou promítány na webové stránce www.vasekino.cz. Kód odemkne váš přístup k filmu. Přístup do virtuálního sálu bude umožněn nejdříve 20 minut před vlastní projekcí. Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie Režie: Richard Starzak Hrají: Justin Fletcher, Marc Macaulay Podivná světla nad klidným městečkem Mossingham oznamují příchod záhadného návštěvníka ze vzdálené galaxie...zatímco na nedaleké farmě Mossy Bottom Ovečka Shaun nic netuší, protože má plné ruce práce s geniálními nápady, jak si vystřelit z farmáře a rozčílit Bitzera. Brzy však jedna rošťácká mimozemšťanka poblíž farmy havaruje. Shaun se rychle chopí nové příležitosti a vyráží na intergalatickou misi na záchranu malé návštěvnice před ďábelskou vládní organizací, která se jí snaží chytit a zneužít pro své nekalé cíle.

13. 4. 16.00

Králíček Petr bere do zaječích (USA/AUS 2020)

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy Režie: Will Gluck Hrají: James Corden, Domhnall Gleeson, Rose Byrne, David Oyelowo, Daisy Ridley, Margot Robbie a další Ve filmu Králíček Petr bere do zaječích se vrací roztomilý a všemi oblíbený králičí lump Petr. Bea, Thomas a králíci jsou teď něco jako rodina. Ale ať se Petr snaží sebevíc, stále má reputaci nenapravitelného rošťáka. A tak králíček Petr vezme do zaječích do světa, kde mu jeho lumpárny nikdo nevyčítá. Když se však jeho rodina rozhodne dát všechno v sázku, aby ho ve světě našla, musí se Petr rozhodnout, jaký králíček chce vlastně být.

13. 4. 20.00

Bez věcí nad věcí (VAŠE KINO) (DEU 2018)

Spouštíme virtuální kino Nadsklepí! Prostřednictvím on-line předprodeje zakupte E-vstupenku přes GP webpay (prodej končí hodinu před začátkem filmu). Na e-mail obdržíte vstupenku s přístupovým kódem. Filmy budou promítány na webové stránce www.vasekino.cz. Kód odemkne váš přístup k filmu. Přístup do virtuálního sálu bude umožněn nejdříve 20 minut před vlastní projekcí. Komedie Režie: Florian David Fitz Hrají: Florian David Fitz, Matthias Schweighöfer, Miriam Stein a další Nejlepší přátelé Toni a Paul se na 100 dnů vzdají díky sázce všeho, co vlastní. Každý den dostanou jednu ze svých věcí zpět. Během této výzvy si možná uvědomí, že jediné, bez čeho nelze žít, je přátelství.

14. 4. 19.00

Houslový recitál Tomáše Bačovského a Patrika Sedláře

Mladí houslisté Tomáš Bačovský a Patrik Sedlář vystoupí na svém recitálu s programem barokních a romantických skladeb za doprovodu klavíristky Martiny Mergentalové

15. 4. 16.30

Papírová platidla rakouské monarchie 1892 - 1918

Přednáška Mgr. Martina Fajtla.

16. 4. 18.00

Josef Formánek – Siberut - ostrov duchů

O šamanech, jejich vidění světa a též o tom, jak mu tropický deštný prales na mentawaiském ostrově, ležícím západně od Sumatry v Indickém oceánu, změnil život – bude vyprávět ke svým fotografiím spisovatel a spoluzakladatel magazínu Koktejl Josef Formánek. Poté i promítne svůj dvacetiminutový film, který sestříhal po své třetí návštěvě Siberutu, ostrova duchů.

16. 4. 19.00

Jakub Smolík s kapelou ZRUŠENO! NÁHRADNÍ TERMÍN: 9. 11 2020 – Host: Petr Kolář (Narozeninové turné)

V rámci svého narozeninového turné navštíví Kroměříž \"věčný romantik\" a čerstvý šedesátník, zpěvák Jakub Smolík. Koncertní vzpomínkové ohlédnutí k životnímu jubielu oslavence navazuje na podzimní narozeninové turné a uskuteční se ve čtvrtek 16. dubna od 19 hodin v Divadelním sále Domu kultury v Kroměříži. Jakub Smolík společně s kapelou se nejen poohlédne za uplynulými léty, ale připomene i nejednu zajímavou historku. V programu zazní největší hity jeho kariéry a jako host obohatí svými písničkami koncert i rocker Petr Kolář, který složil pro zpěváka i současný hit Medový čaj.

18. 4. 9.00

Kroměřížské farmářské trhy

Otevíráme sezónu 2020! První jarní trhy, v klasickém čase a na klasickém místě!

18. 4. 18.30

Mezinárodní den památek Unesco

večerní prohlídka zámku s odborníky

18. 4. 20.00

V síti (CZE 2020)

Dokumentární Režie: Barbora Chalupová, Vít Klusák Hrají: Tereza Těžká a další 3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Experiment, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři zletilé herečky s dětskými rysy dostávají za úkol prostřednictvím falešných profilů na sociálních sítích předstírat, že je jim 12 let. Dokumentární film vypráví strhující drama těchto tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“ od castingu až po osobní schůzky, kde se s predátory setkávají tváří v tvář pod dohledem ochranky a šesti skrytých kamer. Tato plná celovečerní verze je nepřístupná pro děti do 15 let a je určena primárně pro rodiče. Druhá verze s názvem \"V síti: Za školou\" je speciálně sestříhaná pro diváky od 12 let, a to i bez doprovodu rodičů nebo jiné dospělé osoby.

19. 4. 6.00

Burza drobného zvířectva a okrasného ptactva

K vidění i koupi jsou okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci atd.

19. 4. 15.00

Nosáčkova dobrodružství – Hravé divadlo Brno

Pokud to situace dovolí, sehrajeme v neděli 19. dubna od 15 hodin hranou pohádku pro děti i dospělé Nosáčkova dobrodružství v podání Hravého divadla Brno. Hlavní postavou příběhu je malý panáček, kterého se truhlář vyřeže ze dřeva. K velkému mistrovu nadšení panáček ožije ovšem nepůsobí svému tátovi jenom radost - tak jako jiné děti má i on spoustu chyb a jedná podle své vlastní úvahy, avšak bez zkušennosti s následky svých činů. A tak se často dostává do nepříjemných situací a prožívá různá zklamání, až nakonec pochopí, že nelze vždy jednat tak, jak jej právě napadne, a že poslouchat tatínkovy rady se vyplácí.

19. 4. 20.00

Štěstí je krásná věc (CZE 2020)

Komedie Režie: Jiří Diarmaid Novák Hrají: Petra Hřebíčková, Karel Zima, Jan Dolanský, Marek Taclík, Ondřej Pavelka, Jiří Ployhar ml., Zdeněk Godla, Tomáš Jeřábek a další Čenda s Janou nemají v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda má dluhy všude, kam se podívá, a nejčastější návštěvou u nich je exekutor. To ale změní farářem požehnaný loterijní tiket. Pohádková výhra 176 milionů korun otevírá dvojici dveře do velkého světa neomezených možností. Ale také ke spoustě nových kamarádů, kteří by si z výhry rádi ukrojili pořádný kus. A i když se to některým podaří a vztah téhle dvojice to nabourá, přece jen na konci zjistí, že největší výhrou v životě je láska...

21. 4. 18.00

Věra Mašková, Pavel Khek: Čapek – Městská divadla pražská, Divadlo Rokoko

Dalším představením cyklu Divadelního předplatného jaro 2020 bude (samozřejmě, pokud to stávající situace dovolí) v úterý 21. dubna od 18 hodin inscenace Čapek pražského Divadla Rokoko. Autorská hra dvojice Věra Mašková a Pavel Khek popisuje velkého spisovatele i člověka, který musí na sklonku života čelit zbabělosti, malosti a nenávisti národa, který tolik miloval, a pro nějž tolik udělal... V roli spisovatele, jenž svádí zoufalý zápas dobrého a čestného člověka s přesilou, jež ho nakonec udolala o malou chvíli dřív, než se naplnily všechny katastrofy, před kterými varoval, exceluje Jiří Hána, v dalších rolích uvidíte Mášu Málkovou, Milaan Kačmarčíka, Viktora Dvořáka, Petru Tenorovou, Aleše Bílíka, Michaela Vykuse, Stanislavu Jachnickou, Jitku Smutnou, Hanu Doulovou, Petra Klimeše, Jana Vlasáka a další.

22. 4. 17.00

Jak bezpečný je svět, ve kterém žijeme?

Beseda s generálem Ing. Andorem Šándorem.

24. 4. 17.30

V síti (CZE 2020)

Dokumentární Režie: Barbora Chalupová, Vít Klusák Hrají: Tereza Těžká a další 3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Experiment, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři zletilé herečky s dětskými rysy dostávají za úkol prostřednictvím falešných profilů na sociálních sítích předstírat, že je jim 12 let. Dokumentární film vypráví strhující drama těchto tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“ od castingu až po osobní schůzky, kde se s predátory setkávají tváří v tvář pod dohledem ochranky a šesti skrytých kamer. Tato plná celovečerní verze je nepřístupná pro děti do 15 let a je určena primárně pro rodiče. Druhá verze s názvem \"V síti: Za školou\" je speciálně sestříhaná pro diváky od 12 let, a to i bez doprovodu rodičů nebo jiné dospělé osoby.

29. 4. 10.00

Jiří Suchý - Lehce s životem se prát (CZE 2019)

Dokumentární Režie: Olga Sommerová Hrají: Jiří Suchý a další Muž devatera řemesel, divadelník, hudebník, textař, básník, skladatel, spisovatel, filmař, grafik, výtvarník nebo divadelní režisér… A především legenda české kultury, která ovlivnila několik generací. To byl Jiří Suchý o jehož životní cestě, mnohdy nelehké, natočila film Olga Sommerová.

5. 5. 18.00

Tomáš Kubeš – Černobyl - spící peklo

Katastrofa jaderné elektrárny v Černobylu ovlivnila svět, nic není jako dříve. S následky se potýkáme dodnes a ještě dlouhých 22 tisíc let budeme. Jak to vše proběhlo, co se stalo po výbuchu, jak se to vypadá dnes v zakázané zóně a příběhy lidí, kteří neměli žít, nebo naopak si na sklonku života vybrali zakázanou zónu jako svůj domov. Včera i dnes, fakta i příběhy. Vydáme se do města duchů Pripjať, ale i do okolí poznat jak vypadá místo po více jak 33 letech od havárie. Přednáší fotograf, novinář a cestovatel Tomáš Kubeš. Upozorňujeme, že přednáška je nevhodná pro děti do 12 let.

13. 5. 16.30

Ražba a jiné techniky výroby mincí a medailí

Přednáška MUDr. Aleše Hurdálka.

16. 5. 8.00

Kroměřížský drak 2020

3. ročník festivalu malých dračích lodí na „Bagráku“

17. 5. 6.00

Burza drobného zvířectva a okrasného ptactva

K vidění i koupi jsou okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci atd.

23. 5. 8.00

K2 Kroměříž Keyboard Competition 2020

soutěž dětí ve hře na klávesová nástroje

23. 5. 12.00

Rock In Kroměříž 2020

hudební festival

10. 6. 16.30

60. výročí pobočky ČNS v Kroměříži

Přednáška Dana Suchomela.

13. 6. 9.00

Vybarvený běh 2020

V roce 2020 se budeme již popáté vybarvovat! A to 13. června 2020!

21. 6. 6.00

Burza drobného zvířectva a okrasného ptactva

K vidění i koupi jsou okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci atd.

23. 6. 19.00

Zahajovací koncert festivalu – Moravská filharmonie Olomouc, Jan Schulmeister (klavír)

V úvodním, Zahajovacím koncertu festivalu se v úterý 23. června ve Skleníku Květné zahrady představí geniální třináctiletý (!) klavírista a kroměřížský rodák Jan Schulmeister, jehož v jeho mozartovském programu doprovodí Moravská filharmonie Olomouc pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera. Absolutní vítěz řady národních i mezinárodních klavírních soutěží zahraje klavírní koncert A dur KV 414 Wolfganga Amadea Mozarta. Na programu dále bude předehra k opeře Cosi fan tutte a jako pocta Ludwigovi van Beethovenovi zazní jeho symfonie č.5 c moll p. 67 \"Osudová\".

30. 6. 19.00

Svátek opery – Filharmonie Boslava Martinů Zlín, Eva Kývalová (soprán), Lukáš Bařák (baryton)

Druhý koncert festivalu Hudba v zahradách a zámku bude tentokrát ve znamení operních árií Wolfganga Amadea Mozarta a slavných italských oper. Sólisty Opery Národního divadla, vynikající sopranistku Evu Kývalovou a barytonistu Lukáše Bařáka doprovodí ve Skleníku Květné zahrady v úterý 30 června od 19 hodin filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod taktovkou dirigenta Tomáše Braunera.

13. 7. 8.00

Příměstský tábor Vesleá věda v Kroměříži

Příměstský tábor pro děti z Kroměříže a okolí ve věku od 6-12 let.

19. 7. 6.00

Burza drobného zvířectva a okrasného ptactva

K vidění i koupi jsou okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci atd.

20. 7. 8.00

Příměstský tábor Vesleá věda v Kroměříži

Příměstský tábor Veselá vda v Kroměříži

24. 7. 19.00

Závěrečný koncert Mezinárodních dirigentských kurzů – Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín

O tradiční tečku za festivalem Hudba v zahradách a zámku Kroměříž 2020 se i tentokrát postará koncert Mezinárodních dirigentských kurzů s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín. Proběhne v pátek 24. července od 19 hodin ve Skleníku Květné zahrady a představí v akci vybrané adepty na dirigenty z celého světa.

3. 8. 8.00

Příměstský tábor Vesleá věda v Kroměříži

Příměstský tábor pro děti z Kroměříže a okolí ve věku 6-12 let.

16. 8. 6.00

Burza drobného zvířectva a okrasného ptactva

K vidění i koupi jsou okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci atd.

18. 8. 19.00

Ivo KAHÁNEK & Jan Mráček

Recitál špičkového českého pianisty s mezinárodním renomé Ivo Kahánka a skvělého českého houslisty Jana Mráčka, koncertního mistra České filharmonie.

22. 8. 19.00

Tomáš NETOPIL / Jiří Vodička / Roman Hoza & Moravští komorní sólisté & laureáti LHAK

Závěrečný koncert festivalu Hudební Kroměříž & mezinárodní Letní hudební akademie s vyhlášením laureátů.

20. 9. 6.00

Burza drobného zvířectva a okrasného ptactva

K vidění i koupi jsou okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci atd.

18. 10. 6.00

Burza drobného zvířectva a okrasného ptactva

K vidění i koupi jsou okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci atd.

31. 10. 8.00

Aquatera Kroměříž

Chovatelská burza

15. 11. 6.00

Burza drobného zvířectva a okrasného ptactva

K vidění i koupi jsou okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci atd.

20. 12. 6.00

Burza drobného zvířectva a okrasného ptactva

K vidění i koupi jsou okrasní ptáci, drůbež, holubi, králíci atd.