KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

Noc vědců 2022

Akce je vhodná pro děti
Více informací:
Odkaz na stránky akce
Termíny akce:
16:30
  • 16.30 hodin workshop na Zámku Kroměříž Příběh dubových kuliček
  • Společně odhalíme příběh dubových kuliček zvaných duběnky, který nás přenese v čase do období středověku, kdy kniha byla vzácným pokladem a umělci čerpali výtvarný materiál pouze z přírody. Budeme experimentovat s barvami a také si vyzkoušíme přípravu inkoustu podle receptur starých mistrů. Navíc odhalíme, co ukrývají vzácné rukopisy historické knihovny i hudebního archivu v Kroměříži, jak vznikala ručně psaná kniha a co by měla obsahovat dílna dobrého písaře. 
  • 18.00–21.00 přednášky v Muzeu Kroměřížska: 
  • Prof. RNDr. Petr Ponížil, Ph. D. (z Ústavu fyziky a materiálového inženýrství na Fakultě technologické UTB) na téma Zvuky z pohledu fyziky:
  • Vyzkoušíme si, jaký rozsah frekvencí slyší každý z posluchačů. Vysvětlíme, jak se v historii vyvíjela základní frekvence používaná hudebníky. Uvědomíme si, že lidské ucho je úžasně citlivý detektor zvuku a pochopíme, proč se hlasitost zvuku udává v logaritmických decibelech. Krátce se zmíníme tom, jaký rozsah frekvencí vnímají některá zvířata a k čemu je jim to dobré.
  • RNDr. Magdalena Pospíšilová "Všemi smysly – až za hranice naší planety"
  • Shrneme si dosavadní poznatky o podmínkách na jiných tělesech Sluneční soustavy (planety, komety, asteroidy) a dozvíme se, jak by tam lidské smysly vnímaly prostředí.

Nezaujme vás některá z nabídek?

Relax pobyt pro 2 osoby na 2 noci

Hotel a hostel U Zlatého kohouta

Ubytování na 2 noci pro 2 osoby se snídaní v pokoji standard.

6390,-Kč

Třídenní balíček – Kroměříž na dlani

Hotel Octárna

Vychutnejte si tři dny odpočinku v Oáze klidu v srdci Kroměříže.

4190,-Kč

Zobrazit všechny nabídky