KULTURNÍ AKCE MOHOU BÝT PŘESUNUTY NEBO ZRUŠENY. Informujte se prosím vždy u pořadatele.

Sean O´Casey, Jiří Krejčík: Pension pro svobodné pány – Divadlo Palace

Cena: 350 Kč
Více informací:
Odkaz na stránky akce
Termíny akce:
18:00

Divadelní jaro bude patřit především skvělým komediím. Aktovku Seana O´Caseyho "Bedtime story" známe především v geniální úpravě Jiřího Krejčíka  pro Činoherní klub, kde se pod názvem Pension pro svobodné pány léta hrála a byla natočena pro televizi v legendárním obsazení Abrham, Janžurová či Hrzán. V úterý 16. března ji v Divadelním sále Domu kultury v Kroměříži předvede "mladá krev" divadla Palace v čele s držitelem Thalie Patrikem Děrgelem, Lukášem Příkazkým či vítězkou Stardance Marií Doležalovou pod režijním vedením Jaromíra Dulavy. Komedie, odehrávající se v pokoji jednoho pensionu, kam si nájemník přivede slečnu, čímž poruší upjaté předpisy domovního řádu, je poctou klasickým frivolním fraškám, přioděnou do elegantního, bezstarostného a nostalgického hávu secese 1. desetiletí 20. století.

 

Závazná rezervace vstupenek je možná pouze online, popř. na aktuálně otevřených pokladnách Domu kultury

Koupit vstupenku bude možné, až ČR vstoupí do 2. stupně protiepidemického opatření PES.Z ohlasů na stránkách i-divadlo.cz:

Jiří Landa: Inscenace, jíž dominuje naprostá sehranost ústřední trojice Děrgel, Příkazký, Fialová. Především pak L. Příkazký zvládl nastudování nelehké choreografie s přehledem. Jeho ohebnost, navíc jím ještě vtipně prezentovaná, přináší nejvděčnější chvíle představení. Nenápadná režie J. Dulavy, která divákům připravila i několik naoko „mimoděčných“ situací, se soustředila na herce a na vygradování jednotlivých komediálních situací

Pavel Širmer: Krejčíkova adaptace O´Caseyho aktovky je spjatá především s Činoherním klubem, podobně jako J. Dulava, tentokrát debutující jako režisér. Ten poetiku ČK v dobrém slova smyslu ctí, víceméně přichází jen s několika inovacemi a nápady. Dobře vedení tři mladí herci v hlavních rolích jsou sehraní, slyší na sebe. Možná se svými předchůdci inspirují, ale dokáží zůstat sami sebou a s plným nasazením rozehrávat situační komiku po svém.

JirkaS: Na komedie jsem velmi přísný, ale tohle byla čirá krása. Královsky jsem se bavil od začátku do konce, přičemž velkou zásluhu na tom má můj oblíbený P. Děrgel a neuvěřitelně ohebný L. Příkazký se svými skoro akrobatickými čísly.

Sean O´Casey, Jiří Krejčík: Pension pro svobodné pány – Divadlo Palace

Nezaujme vás některá z nabídek?

Relax pobyt pro 2 osoby na 2 noci

Hotel a hostel U Zlatého kohouta

Ubytování na 2 noci pro 2 osoby se snídaní v pokoji standard.

5500,-Kč

Třídenní balíček – Kroměříž na dlani

Hotel Octárna

Vychutnejte si tři dny odpočinku v Oáze klidu v srdci Kroměříže.

4190,-Kč

Zobrazit všechny nabídky