Kresby světlem – Společná výstava fotografií Nelly Billové a Roberta Rohála

Více informací:
Odkaz na stránky akce
Akce už proběhla
Ukázat i minulé termíny Skrýt minulé termíny
17:00

Dům kultury v Kroměříži zve na společnou výstavu fotografií s názvem Kresby světlem, která bude k vidění ve foyer Domu kultury od pátku 28. června do neděle 15. září. Slavnostní vernisáž proběhne v pátek 28. června od 17 hodin za účasti hudební skupiny Corda Magico a šansoniéra Jiřího Bartoně. Součástí vernisáže bude benefiční křest charitativního kalendáře černobílých fotografií Roberta Rohála Nostalgia 2020. Právě koupí tohoto kalendáře, který tvoří některé  fotografie z Rohálovy kolekce Nostalgia 22, podpoříte handicapované děti. Kmotry kalendáře budou David Kalčík (trpící svalovou dystrofií), Stella Holíková (autistka) - on někdejší student a ona současná žákyně Základní školy a Mateřské školy Kroměříž, F. Vančury. Iniciátorkou krásné charitativní akce, kterou podporuje Zdravé město Kroměříž, je Soňa Drábková. Moderátorkou celé akce bude Dana Dopitová.

Nelly Billová a Robert Rohál jsou přátelé a oba pocházejí z Holešova. Přibližně před patnácti lety spolu začali vystavovat, pak se ale každý vydal vlastní cestou. Po deseti letech se spojili znovu a letošní společnou kroměřížskou výstavu nazvali stejně jako před lety – Kresby světlem. Zatímco Nelly Billová vystaví průřez své fotografické a grafické tvorby, Robert Rohál představí svoji poslední černobílou kolekci Nostalgia (protagonisty na snímcích jsou Soňa Drábková a Jiří Bartoň). Robert Rohál se zabývá černobílou fotografií a nejraději fotí lidi, které stylizuje do různých postav a příběhů. K nejzajímavějším místům, kde prezentoval svou tvorbu, patří Muzeum fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci, hrady Karlštejn a Křivoklát, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Galerie Divadlo Šumperk, secesní vila Primavesi v Olomouci nebo zámek v Doudlebách nad Orlicí. Vedle toho vystavoval v Praze, Brně, Ostravě, Zlíně, Olomouci, Třebíči, Dobrušce a několikrát také v Kroměříži.

Nelly Billová představí motivy jak přírodní, tak - coby muzikant – také hudební. Vedle rodného Holešova vystavovala například v galeriích v Luhačovicích, ale i ve Valašských Kloboukách, Děčíně nebo Praze. Jak sama říká, její velkou inspirací je příroda ve všech podobách (nejraději má horské scenérie jako jsou Alpy, Dolomity, Island, Norsko nebo Itálie) a hudba. Sama řídí i holešovský komorní soubor Corda Magico, pro který komponuje.

Kresby světlem – Společná výstava fotografií Nelly Billové a Roberta Rohála

Nezaujme vás některá z nabídek?

Třídenní balíček – Kroměříž na dlani

Hotel Octárna

Vychutnejte si tři dny odpočinku v Oáze klidu v srdci Kroměříže.

4190,-Kč

Relax pobyt pro 2 osoby na 2 noci

Hotel a hostel U Zlatého kohouta

Ubytování na 2 noci pro 2 osoby se snídaní v pokoji standard.

3990,-Kč

Zobrazit všechny nabídky