Monique´s Dolls – Výstava panenek

Cena: 69 Kč
děti: 39 Kč
Akce je vhodná pro děti
Více informací:
Odkaz na stránky akce
Akce už proběhla
Ukázat i minulé termíny Skrýt minulé termíny

Výstava panenek sbírky Moniky a Nikol Chmelařových, která je otevřena od 22. června do 14. září v Hudebním sále Domu kultury v Kroměříži zahrnuje jak panenky historické (nejstarší je z roku 1890), tak modely Barbie  (které vždy ztvárňují někoho konkrétního, například  Elizabeth Taylorovou, Audrey Hepburnovou či Johnnyho Deppa), krojované panenky, porcelánové, vinylové, či realistické, ručně vyráběné.  Právě  ty Monika Chmelařová vytváří již od roku 2012 a má na svém kontě více než 260 realistických panenek. Rebornované, (realistické)  nejsou pouze miminka, ale také větší slečny, senioři či zvířátka. Od roku 2013 se paní Chmelařová se svou prací účastní také mezinárodních soutěží v Německu. Zatím získala 1. místo v kategorii Reborn profesionál - znázorňující větší děti, 2.,3.,4., místo + zvláštní cenu poroty v kategorii Reborn profesionál - miminka.

Výstava bude otevřená od úterý do neděle mezi 11. a 17. hodinou. Vstupné: 69 Kč, děti 39 Kč.

Tato sbírka panenek je unikátní nejen v počtu exponátů, ale také v šířce zaměření. Samotná výstava je zároveň jedinečná zejména v celkovém zpracování, kdy panenky nejsou pouze postaveny na stole, ale jsou citlivě zabudovány do náročných kompozic, na které jsou použity nejrůznější látky a doplňky – plyšové hračky, kočárky, postýlky a podobně.   Veškeré dekorace, použité na výstavě jsou samozřejmě ruční prací obou sběratelek.  

 

Ke každé prezentaci sbírky Monique´s Dolls také patří Panenkové návštěvy, kdy autorky navštěvují seniorské a dětské domovy, či nemocniční oddělení. Besedují s jejich obyvateli o panenkách, pouštějí natočená videa z výstav a také názorně ukazují, jak se realistické panenky vyrábí.

Monique´s Dolls – Výstava panenek

Nezaujme vás některá z nabídek?

ABS masáž

Masážní studio Ráj

Masáž pro uvolnění napětí svalů šíje nebo okolo celé páteře.

400,-Kč

Třídenní balíček – Kroměříž na dlani

Hotel Octárna

Vychutnejte si tři dny odpočinku v Oáze klidu v srdci Kroměříže.

4190,-Kč

Zobrazit všechny nabídky